ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۷:۲۸
ناحیه منو


آخرین اخبار از بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

آخرین اخبار از بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولتبه گزارش حساب من محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت پیش از این در پاسخ به این پرسش گفته بود نباید انتظار داشت افرادی که در سن بازدهی کاری ...

آخرین اخبار از بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

به گزارش حساب من محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت پیش از این در پاسخ به این پرسش گفته بود نباید انتظار داشت افرادی که در سن بازدهی کاری و کمتر از ۵۰ سال سن دارند، از خدمت دولتی مرخص شوند. پیش از این نیز مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تشریح وضعیت این صندوق‌ در ۴ دهه گذشته، از اتخاذ برخی تصمیمات غلط که باعث ایجاد فشارهای هزینه‌ای بر صندوق بازنشستگی کشوری شده است، انتقاد کرده بود.
محمود اسلامیان درباره بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت گفته بود: اگر بنا باشد تصمیماتی خارج از این صندوق اتخاذ و به ما تحمیل شود، فشارهای هزینه‌ای بسیاری بر صندوق وارد خواهد آمد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به هزینه تحمیلی ۴۱۰ هزار میلیارد تومانی ناشی از این تصمیمات برای صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تنها یک مورد مصوبه بازنشستگی پیش از موعد را داشتیم که اجرای آن را متوقف و منوط به تامین بودجه کردیم. برای تحقق بازنشستگی پیش از موعد به ازای هر نفر باید ۱۱۰ میلیون تومان پرداخت شود.

درخواست های بازنشستگی پیش از موعد‌ آنقدر در دستگاه های دولتی افزایش یافته که دولت نیز درباره تامین منابع مالی اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد تدبیری اندیشید. بر اساس بخشنامه ای که اخیرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده، تأکید شده حسب مجوزهای قانون بودجه سال ۹۴، مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگی مشمولان بازنشستگی پیش از موعد، به میزان سنواتی که زودتر بازنشسته شده‌اند و حداکثر به مدت پنج سال، به عنوان بار مالی ناشی از اجرای حکم یاد شده در قانون فوق، از محل اعتبارات مصوب و با رعایت قوانین و مقررات، تأمین و به صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت شود.

برچسب ها

نظرات شما