ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۳۹
ناحیه منو


آخرین اخبار از قیمت طلا

به گزارش حساب من کاهش ارزش دلار در برابر یورو پس از انتشار گزارش در مورد تنش های داخلی بانک مرکزی اروپا پیرامون سبک رهبری رئیس آن، ماریو دراقی، به پشتیبانی قیمت طلا آمد، تاکنون ...

به گزارش حساب من کاهش ارزش دلار در برابر یورو پس از انتشار گزارش در مورد تنش های داخلی بانک مرکزی اروپا پیرامون سبک رهبری رئیس آن، ماریو دراقی، به پشتیبانی قیمت طلا آمد، تاکنون تقاضای شمش هند و چین، خریداران اصلی طلای جهان معتدل بوده است. با این وجود، تجار می گویند کاهش بهای طلا تا ۱۱۸۰ دلار در هر اونس باید محرک خرید باشد.

قیمت طلای اسپات با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۱۶۷.۶۰ دلار در هر اونس رسید در حالی که در کمکس نیویورک طلای فیوچرز تحویل ماه دسامبر با ۲.۱۰ دلار کاهش بالغ بر ۱۱۶۷.۷۰ دلار قیمت گذاری شد. در میان دیگر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۶ درصد کاهش رو به رشد و به ۱۶.۰۱ دلار در هر اونس رسید. پلاتین اسپات با ۰.۹ درصد کاهش به ۱۲۲۱.۹۹ دلار در هر اونس و پالادیوم اسپات با ۱.۷ درصد کاهش به ۷۸۵.۵۰ دلار در هر اونس رسید.

زمانی که قیمت طلا پایین می آید چینی ها خریداران درجه یک طلای جهان با دیدن تخفیف ها پا به بازار می گذارند و طلا را نجات می دهند. اما ظاهراً اینبار مثل همیشه نبود. افت اخیر بازار، بهای طلا را به یک سوم ارزش دو ساله خود رسانده و با حدود قیمت ۱۱۷۳ دلار در هر اونس داد و ستد می شود.

معمولاً قیمت در بازار مبادله طلای شانگهای، بزرگترین پلت فورم تجارت فیزیکی در جهان، با تخفیف ۱ دلار در هر اونس نسبت به معیار جهانی اعلام می شود.قیمت طلا در حال حاضر در کمترین سطح قیمتی از سال ۲۰۱۰ است و روز جمعه با تقویت ارزش دلار، ۲۵ دلار در هر اونس افت داشت اما هنوز هم خریداران چینی را جلب نکرده است و این امر باعث پیش بینی کاهش قیمت بیشتر می شود.

نشانه های اندکی از تقاضای زیاد به چشم می¬خورد. برخی از تجار به یاد می آورند که سال گذشته فقط ظرف دو روز با کاهش ۲۰۰ دلار در هر اونس قیمت طلا، چینی ها برای خرید جواهرات، شمش و سکه هجوم آوردند.

سال گذشته با افت ۲۸ درصدی طلا پس از ۱۲ سال افزایش، چین با افزایش خرید از هند پیشی گرفت و جایگاه اول مصرف طلا را به خود اختصاص داد. خرید موفق سال گذشته و بی‌ثباتی قیمت طلا دست در دست هم اشتهای مردم را کور کرده است. به گزارش سازمان طلای چین، میزان تقاضا امسال به یک پنجم کاهش داشته است.
با این حال بازرگانان همچنان با احتیاط به خرید و فروش ادامه می دهند و به سود کم و کوتاه مدت قانع نیستند.

برچسب ها

نظرات شما

    زهراسادات می گوید :

    ممنون