ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۰۲
ناحیه منو


آخرین اخبار از تاثیرات تقلب میتسوبیشی

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من شرکت میتسوبیشی، شانزدهمین تولید کننده خودرو در جهان روز چهارشنبه پذیرفت در آزمایش موتور بیش از ششصد هزار خودرو دستکاری کرده و نتیجه آنها را تغییر داده است. به گزارش ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من شرکت میتسوبیشی، شانزدهمین تولید کننده خودرو در جهان روز چهارشنبه پذیرفت در آزمایش موتور بیش از ششصد هزار خودرو دستکاری کرده و نتیجه آنها را تغییر داده است.

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من مدیر شرکت میتسوبیشی در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره عذرخواهی کرد و گفت: «فهمیدیم آزمایش‌ها به نحوی انجام شده که مصرف سوخت را کمتر از واقعیت نشان دهد. همچنین روشی که این آزمایش‌ها بر مبنای آن انجام شده است با مقررات ژاپن همخوانی ندارد. ما تأسف عمیق خود را از این بابت به مشتریان و سهامدارانمان ابراز می‌کنیم.»

این اقدام شرکت ژاپنی میتسوبیشی برغم کنترل شدید، زمانی صورت می‌گیرد که هنوز تقلب تولید کنندۀ بزرگ آلمانی، فولکس واگن از خاطره ها محو نشده است.به دنبال انتشار این خبر سهام شرکت میتسوبیشی پانزده درصد سقوط کرد. این میزان افت یکروزه در دوازده سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

شرکت میتسوبیشی سالی یک میلیون خودرو می‌سازد و سال گذشته هجده میلیارد دلار درآمد داشته است.

روزنامه وال استریت ژورنال رسوایی‌های گذشته این خودروساز از جمله افشای لاپوشانیِ نواقص فنی خودروهای ساخت این شرکت در سال ۲۰۰۰ را یادآور شده است.روزنامه یادشده دستکاری در این داده‌ها را جدیدترین خودزنی توسط یک شرکت خودروساز دانسته که تاریخچه ای از رسوایی‌ها را در پرونده خود دارد.

خبرگزاری فرانسه گفت که پس از مرگ و میر ناشی از نقص در کیسه‌های هوای ساخت شرکت قطعه سازِ خودروی «تاکاتا» و رسوایی در حساب‌های شرکت توشیبا، این دستکاری در داده‌ها جدیدترین ضربه به ژاپن است.

شبکه بی.بی.سی اعلام کرد که وضعیت شرکت میتسوبیشی «به بزرگی یا پیچیدگی تقلبِ انجام شده توسط شرکت فولکس واگن نیست» اما در عین حال آن را «میخ دیگری به تابوت صنعت خودروسازی دانست که شهرت و اعتبار آن از پیش خدشه دار شده است».

برچسب ها

نظرات شما