ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۲:۰۵
ناحیه منو


آخرین اخبار طلا

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تقریبا ثابت بود و در ۱۲۷۳.۹۵ دلار ایستاد در حالیکه اوایل معاملات تا سطح ۱۲۷۸.۰۳ دلار صعود کرد. بهای هر ...

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تقریبا ثابت بود و در ۱۲۷۳.۹۵ دلار ایستاد در حالیکه اوایل معاملات تا سطح ۱۲۷۸.۰۳ دلار صعود کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورک ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۱۲۸۵.۱۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه ۳.۲۰ دلار یا ۰.۳ درصد افزایش یافت و در ۱۲۷۵.۹۰ دلار بسته شد.

طلا که اغلب به عنوان حفاظی در برابر بی‌ثباتی اقتصادی و مالی به شمار می‌رود از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون پنج درصد و از ابتدای سال تاکنون ۲۰ درصد رشد کرده است. این فلز ارزشمند هفته گذشته ۲.۷ درصد رشد کرد که دومین رشد هفتگی متوالی بود و در دو هفته اخیر مجموعا بیش از ۵۰ دلار رشد قیمت داشته است.

بانک مرکزی آمریکا و بانکهای مرکزی ژاپن، انگلیس و سوییس برای تصمیم گیری درباره سیاست پولی خود هفته جاری نشست خواهند داشت و انتظار می‌رود به دلیل نگرانیهایی که نسبت به دورنمای اقتصادی جهانی و همچنین تاثیر خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا (برکسیت) وجود دارد، سیاست پولی را بدون تغییر حفظ کنند.

مارک تو، مدیر تحقیقات در گروه مالی وینگ فانگ هنگ کنگ گفت: بازار پر از ابهام نسبت به برکسیت و همچنین تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخهای بهره است.

طلا از پایین ماندن انتظارات برای افزایش نرخهای بهره آمریکا سود برده است و اگر بانک مرکزی آمریکا از افزایش نرخها در نشست ماه جاری و ماه آینده خودداری کند در این صورت دلار تحت فشار نزولی بیشتری قرار گرفته و قیمت طلا پشتیبانی بیشتری پیدا می‌کند.

همچنین به گفته تحلیلگران، قیمت طلا در دو هفته آینده به دلیل نگرانی سرمایه گذاران نسبت به همه پرسی ۲۳ ژوئن انگلیس درباره عضویت در اتحادیه اروپا حمایت خواهد شد. دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند اظهار کرد: آمار اشتغال ضعیف ماه مه آمریکا و پس از آن لحن محتاطانه جانت یلن به طلا امکان داد روند صعودی خود را ازسربگیرد. همچنین در صورت رای مثبت مردم انگلیس به برکسیت که تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن را افزایش خواهد داد، این فلز ممکن است به ۱۴۰۰ دلار صعود کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا روز دوشنبه بزرگترین کاهش را در بیش از دو ماه گذشته داشتند و ارزش ین ژاپن که مانند طلا دارایی امن به شمار می‌رود، صعود کرد.

ارزش دلار در برابر ین به پایین‌ترین سطح در یک ماه اخیر سقوط کرد و در ۱۰۶.۰۸ واحد ایستاد که ۰.۸ درصد اُفت داشت.

ذخایر “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۷۴ درصد رشد کرد و به ۸۹۳.۹۲ تن رسید.

در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۱۷.۱۶ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۸ درصد کاهش یافت و ۹۸۲.۲۱ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد سقوط کرد و در ۵۴۱.۲۵ دلار ایستاد.

برچسب ها

نظرات شما