ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۲:۱۵
ناحیه منو


آخرین اخبار لیزینگ مسکن

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من ،عقبايي(رييس اتحاديه مشاوران املاك ) همچنين در ادامه در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به ارايه آمار معاملات املاك از مهرماه تاكنون اشاره كرد و با بيان اينكه غيرمعاملات ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من ،عقبایی(رییس اتحادیه مشاوران املاک ) همچنین در ادامه در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ارایه آمار معاملات املاک از مهرماه تاکنون اشاره کرد و با بیان اینکه غیرمعاملات از مهرماه تا بهمن‌ماه سال جاری صعودی بوده است، می‌افزاید: «در کل کشور در مهرماه سال جاری ٧٧ هزار و ۴۵٣ قرارداد خرید و فروش امضا شده است. در آبان‌ماه ٨١ هزار و ٢٠٠ قرارداد به امضا رسید. در آذرماه ٨۵ هزار و ١١٨ قرارداد داشتیم. در دی‌ماه تعداد قراردادهای خرید‌و فروش ١٠٧ هزار و ٧٣٨ مورد بود و در بهمن‌ماه به ١٠۶ هزار و ۴٩۶ قرارداد خرید و فروش رسیدیم. همان طور که آمار و ارقام نشان می‌دهد از مهرماه تا بهمن‌ماه سیر معاملات مسکن صعودی بوده اما این به معنای شکستن یخ‌های رکود مسکن نیست و پیش‌بینی من این است که معاملات مسکن در تابستان سال آینده رونق بگیرد. در اردیبهشت‌ماه ٩۵ بالانس بازار مسکن به وقوع خواهد پیوست. از اوایل خرداد خریداران ورود می‌کنند اما پروسه خرید مسکن زمان‌بر است لذا می‌توان گفت از تابستان شاهد افزایش معاملات خواهیم بود و خیز دوم خروج از رکود در شش ماهه دوم سال آینده اتفاق می‌افتد.»
مخالف لیزینگ مسکن هستم
عقبایی همچنین درخصوص لیزینگ مسکن می‌گوید: «: من جزو مخالفین صددرصد لیزینگ هستم چراکه معتقدم این طرح بخش مسکن را دچار مشکل می‌کند البته باید فرصت خرید  برای مردم فراهم شود اما هم‌اکنون وام مسکن ۶٠ میلیون تومان است که ١٠ میلیون تومان آن بابت خرید اوراق هزینه می‌شود. سوال من این است کجای دنیا یک‌ششم مبلغ وام را در همان ابتدا می‌گیرند؟ انبوه‌سازان طرح فروش اقساطی را ارایه کردند اما بانک مسکن اعلام کرد که برای تضمین تسهیلات پنج درصد کارمزد می‌خواهد که در هیچ‌جای دنیا چنین ارقامی مرسوم نیست. بنابراین رویکرد لیزینگ در جهت منافع افراد خاصی بوده و منافع مردم را در نظر نمی‌گیرد.»

برچسب ها

نظرات شما