ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۴:۰۹
ناحیه منو


آخرین تحلیل نوسانات بازار

به گزارش اخبار مالی حساب من ،عصر پنج شنبه وزارت بازرگانی امریکا، آخرین برآورد از تولید ناخالص داخلی این کشور برای سه ماهه سوم 2016 میلادی را منتشر کرده است. براین اساس، سرعت رشد اقتصادی ...

به گزارش اخبار مالی حساب من ،عصر پنج شنبه وزارت بازرگانی امریکا، آخرین برآورد از تولید ناخالص داخلی این کشور برای سه ماهه سوم ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرده است. براین اساس، سرعت رشد اقتصادی امریکا در فصل پاییز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۵ درصد بوده که بیش از تخمین کارشناسان است. این نرخ نسبت به گزارش قبلی ۰.۲ درصد بهبود یافته و بالاترین نرخ طی دو سال اخیر محسوب می شود. در کنار مصرف داخلی که با رشد ۳ درصدی طی این مدت عامل اصلی محسوب می گردد، جهش قابل توجه ۱۰ درصدی صادرات نیز عاملی دیگر در شتاب گیری روند رشد اقتصاد این کشور است. اقتصاد امریکا در شرایطی رشد می کند که اقتصاد اروپا درگیر رکود بوده و رشد اقتصادی در چین آرام تر می شود.

 

آخرین تحلیل نوسانات بازار

در امریکا گزارش های جدید از بخش مسکن امیدوار کننده بوده است. تعداد فروش خانه های موجود برای ماه نوامبر افزایش یافته و به ۵.۶۱ میلیون واحد در سال رسیده که بیش از تخمین کارشناسان است. خانه های موجود نزدیک به ۹۰ درصد بازار مسکن امریکا را تشکیل می دهند. همچنین، فروش خانه های نوساز نیز از ۵۶۳ به ۵۹۲ هزار واحد در سال افزایش یافته که بهتر از انتظارات بوده است.

روز پنج شنبه، وزارت بازرگانی آمار تقاضا برای کالاهای بادوام امریکا را منتشر کرده که از افت ۴.۶ درصدی در ماه نوامبر نسبت به ماه قبل حکایت داشته است. سرعت افت کمتر از تخمین کارشناسان بوده و مشابه ماه قبل بوده است. در عین حال، میزان تقاضا بدون در نظر گرفتن بخش های پرنوسان نظیر حمل و نقل رشد ۰.۵ درصدی را نشان داده است.

نوسانات بازارهای کالایی

عصر چهارشنبه اداره اطلاعات انرژی آمریکا حجم ذخایر تجاری نفت خام این کشور را اعلام کرده که به طور غیر منتظره ایی حکایت از افزایش ۲.۳ میلیون بشکه ای داشته است. بدین ترتیب در حالی پس از چهار هفته حجم ذخایر نفت خام افزایش می یابد که کارشناسان انتظار افت ۲.۴ میلیون بشکه ای را داشتند. روز جمعه نیز گزارش  جدید “بیکر هیوز” نشان داده که تعداد دکل های حفاری نفت در آمریکا برای هشتمین هفته پیاپی افزایش یافته و با ۱۳ مورد افزایش به ۵۲۳۳ دکل رسیده است. این در حالی است که در دوره مشابه در سال ٢٠١۵ میلادی، آمار دکل های حفاری آمریکا ۵٣٨ دکل بوده است. آمار دکل های حفاری آمریکا به عنوان شاخصی برای پیش بینی افزایش یا کاهش سطح تولید نفت در این کشور کانون توجه سرمایه گذاران است. به هر نحو فعل و انفعالات بازار به نفع کاهش اختلاف بهای نفت خام در دو سوی اقیانوس اطلس بوده است. بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با افت محدود ۰.۱ درصدی به ۵۵ دلار و ۱۶ سنت رسیده در حالیکه نفت خام سبک WTI امریکا با رشد ۲.۲ درصدی به ۵۳ دلار و ۲۲ سنت افزایش یافته است.

گزارش های اقتصادی از اروپا

روز دوشنبه موسسه IFO در مونیخ آلمان نشان داد که میزان اطمینان به دورنمای رشد اقتصادی در میان مدیران بخش کسب و کار آلمان در ماه دسامبر برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافته است. رقم این شاخص ۱۱۱۱ واحد اعلام شده که از برآورد کارشناسان به طور محسوسی بالاتر بوده است.

چهارشنبه نیز دولت ایتالیا برای نجات بخش بانکی طرحی را به تصویب پارلمان این کشور رسانده که بر اساس آن، رقمی معادل ۲۰ میلیارد یورو برای کمک به بخش بانکی و در راس آن بانک “مونته دی پاسکی دی سیه نا”، قدیمی ترین بانک جهان اختصاص خواهد یافت. این رقم از محل فروش اوراق قرضه دولتی تامین خواهد شد. بدین ترتیب با بحران نقدینگی بانکهای ایتالیایی مقابله خواهد شد و حتی برخی از این نهادها از ورشکستگی نجات خواهند یافت.

برچسب ها

نظرات شما