ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۴۳
ناحیه منو


آخرین خبرها قیمت طلا

به گزارش حساب من قیمت طلا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۰ میلادی در حال کاهش متوالی برای دومین سال پیاپی است. قیمت طلا سال گذشته با افت شدید ۲۸ درصدی روبرو شد و از ...

به گزارش حساب من قیمت طلا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۰ میلادی در حال کاهش متوالی برای دومین سال پیاپی است. قیمت طلا سال گذشته با افت شدید ۲۸ درصدی روبرو شد و از ابتدای امسال تاکنون نیز افت نسبی را تجربه کرده است.بر اساس این گزارش در حالی که بانک های مرکزی چین،ژاپن و اروپا سیاست های انبساطی پولی جدیدی را در پیش گرفته اند فدرال رزرو آمریکا اجرای محرک پولی را متوقف کرده و احتمالا قصد دارد نرخ بهره را از اواسط سال آینده افزایش می دهد.

یانگ ژی تحلیلگر ارشد موسسه یونگان فیوچرز گفت: اختلافات موجود در ساختارهای اقتصادی آمریکا،ژاپن، چین و اروپا و اختلاف سیاست های پولی این کشورها تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت طلا خواهد داشت.به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتشار آمارهای اقتصادی مهم آمریکا در روزهای آینده نیز تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا و سایر کالاهای مهم و راهبردی دارد.

علی رغم آنکه می توان گفت در هر حال تمدید هم نوعی پیشرفت در روند مذاکرات بوده است،اما واکنش بازار سرمایه احساسی منفی ناشی از عدم برآورده شدن “انتظار” بوده است. دکتر حمید میرمعینی با بیان این مطلب در گفتگو با فرارو گفت: انتظاری که فعالان بازار داشتند بسیار مثبت بود که متاسفانه برآورد نشد. معمولا واکنش بازار فراتر از آن چیزی است که باید باشد، تقریبا نوعی جو بی‌اعتمادی بر بازار حاکم شده که برای روند بازار مثبت نیست. در حال حاضر این مسئولان هستند که باید مسیر حرکتی بازار را مشخص کنند و فعالان هم نباید زیاد هیجانی عمل کنند.
وی تاکید کرد: انتظار بازار بر این بود که مسئولان در هر اتفاق و تصمیم‌گیری همه جنبه‎ها را در نظر داشته باشند. باید این را هم در نظر گرفت که این اتفاقات و اخبار تاثیرگذار در همه جای جهان و بازارها وجود دارد. اما متاسفانه بازار ایران به علت ساختار شکننده‌اش همواره با تلاطم و بی‌ثباتی همراه است. چه در مواقع اخبار مثبت و چه منفی. نه واکنش منطقی‌ای به اوج گرفتن‌ها دارد و نه به افت‌ها و کاهش‌ها.
میرمعینی افزود: بی‌ثباتی‌هایی که در این چند سال اخیر در بازارها اتفاق افتاده گویی جزو ذات آنان شده است. به هر حال به دلیل همین بی‌ثباتی در بازارهای ایران تمدید مذاکرات مثبت نبوده است و فعالان انتظارهای دیگری از مذاکرات داشتند.وی افزود: می توان گفت که از این به بعد شرایط اندکی سخت شده است اما ما امیدوار هستیم که مسئولان با سیاست‌های خود بتوانند آرامش را به بازار بازگردانند.

برچسب ها

نظرات شما

  زیبا ضفت می گوید :

  باز حتما می ره بالا تا دو هفته دیگه

  fahime molayi می گوید :

  دقیقا واقعی نیست به نطر منم

  شکری می گوید :

  قیمت فعلی طلا قیمت واقعی نیست