ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۳۲
ناحیه منو


آشنایی با تجهیزات بانکی در سال ۲۰۲۰

به گزارش حساب من در نمایشگاه تجهیزات بانکی CES لاس‌وگاس که اوایل سال ۲۰۱۴ برگزار شد، موجی از فنّاوری‌های پوشیدنی و اینترنت اشیاء برپا بود. این فناوری‌ها به این معناست که شما به‌زودی قادر خواهید بود ...

به گزارش حساب من در نمایشگاه تجهیزات بانکی CES لاس‌وگاس که اوایل سال ۲۰۱۴ برگزار شد، موجی از فنّاوری‌های پوشیدنی و اینترنت اشیاء برپا بود. این فناوری‌ها به این معناست که شما به‌زودی قادر خواهید بود لباس‌ها، زیورآلات، کلاه‌گیس و خیلی چیزهای دیگر را بپوشید که مکان شما، احتیاجات و نیازهای شما را در هرکجا که باشید مرتفع می‌کنند. ممکن است حتی فنّاوری‌ای در درون بدن خود داشته باشید که با کمک نانوچیپ‌ها، ضربان قلب، فعالیت مغزی و وضعیت سلامت عمومی بدن شما را مانیتور کند و بسیاری از تجهیزات بانکی و الکترونیکی دیگر….

ممکن است ترسناک باشد، اما این فنّاوری یک دهه قبل در صدر توجه بود. یک باشگاه ورزشی در بارسلونا به خاطر پیشنهادی مبنی بر تزریق چیپ‌های کوچک در بازوهای مشتریان خود، مشهور شد. چرا فردی باید چنین چیزی را بخواهد؟ در این مورد، این چیپ شما را قادر می‌ساخت تا بدون اینکه مجبور به حمل کیف پول باشید، با استفاده از قرار دادن بازوی خود بر روی پایانه پرداخت غیر تماسی این باشگاه، حساب خود را بپردازید.این، چیزی است که بانکداری، پرداخت و تجارت به سمت آن می‌روند. بانک‌ها در حال دیجیتالی کردن تمام ابعاد فعالیت‌های خود هستند تا خدمات بهتری را از راه دور ارائه دهند. آن‌ها در حال جمع‌آوری تمام سوابق تراکنش‌های مالی مشتریان خود هستند تا با اعمال‌نفوذ بر این اطلاعات، حساب‌های آن‌ها را بهروش کنش‌گرایانه مدیریت و بازاریابی انجام شود.
اندکی شبیه به ماموریت آمازون مبنی بر اینکه آمازون می‌تواند خرید بعدی شما را پیش‌بینی کند، بانک‌ها نیز با پیش‌بینی نیازهای مالی شما، در تلاش برای انجام همین کار هستند. با کمک فنّاوری‌های پوشیدنی که بدون وقفه اطلاعات را در فضای اینترنت همراه ردوبدل می‌کنند، آن‌ها به‌زودی موفق به انجام این پیش‌بینی خواهند شد.
هنگامی‌که از کنار یک نمایشگاه خودرو عبور کنید، عینک گوگل یا ساعت هوشمند سامسونگ شما با لرزش یا صدای زنگ خود، می‌گوید اگر قصد خرید آن ماشین BMW را دارید، یک وام عالی برای شما در دسترس است. وقتی در حال رانندگی به سمت خانه باشید، ماشین شما با صدای هشدار به شما می‌گوید که چه خانه‌های قابل‌خریدی در محدوده شما و با توجه به وضعیت مالی که دارید قابل ارائه است.
 بانک سال ۲۰۲۰: پوشیدنی، دیجیتال و کمی چیزهای دیگر
سد راه چنین نگاه دیکتاتوری، شما هستید. اگر شما نخواهید، هیچ‌یک از اطلاعات شما نمی‌تواند استفاده و یا به اشتراک گذاشته شوند. بانک‌ها و همکاران آن‌ها تنها زمانی می‌توانند چنین سرویس‌هایی ارائه دهند که شما اجازه دهید؛ به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها باید برای شما ارزش‌آفرینی کنند تا به شما حس مفید بودن این سرویس‌ها را بدهند؛ و این حس بر اساس تخفیف و هدیه است. شما می‌توانید آن BMW را ۵ درصد ارزان‌تر از هرجای دیگر بخرید؛ می‌تواند آن خانه را با ۰/۲۵ درصد اجاره‌بهای کمتر از جاهای دیگر داشته باشید و بسیاری از خدمات دیگر که برای کشوری مانند ایران با بستر نه چندان مناسب در هاله ای از ابهام قرار دارد.

برچسب ها

نظرات شما

    shahab می گوید :

    az een khabarhaa baaz ham bogozarid lotfan

    شمیم می گوید :

    Khabare bors ziadd begzariid