ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۰۵
ناحیه منو


آشنایی با طرز فکر مدیران موفق

آشنایی با طرز فکر مدیران موفق  ۱- مدیران موفق می‌دانند که وظیفه آنها ایجاد آرامش و حس اعتماد به نفس در اعضای تیم استهمه در شرایط تنش زا به یک شکل عمل نمی‌کنند. آنهایی که آرامش ...

آشنایی با طرز فکر مدیران موفق

 

۱- مدیران موفق میدانند که وظیفه آنها ایجاد آرامش و حس اعتماد به نفس در اعضای تیم است

همه در شرایط تنش زا به یک شکل عمل نمی‌کنند. آنهایی که آرامش خود را از دست می‌دهند و یا آنهایی که به وحشت می‌افتند، می‌توانند ذهنیت بدی برای آنهایی که در لبه پرتگاه قرار دارند به جای گذارند. چنانچه مسائل حل نشده رها شوند، می‌تواند منجر به آن گردد که اعضای تیم آنقدر به جنبه های منفی مسئله فکر کنند که پروژه به کل متوقف شود.مدیران موفق جلوی لغزش را گرفته و به سرعت آرامش و اعتماد به نفس را به اعضای تیم باز می‌گردانند.

آن‌ها با تجربه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند تاثیر ضربه وارد آمده بر تیم را تجزیه و تحلیل کنند. از آنجا که اعضای تیم به آنها اعتماد داشته و آنها بر اعضای تیم نفوذ دارند، گروه را دور هم جمع کرده و در ادامه و به سرعت با آنها به توافق می‌رسند. هنگامی که اعضای اصلی تیم آرامش داشته باشند و خود را نبازند، بقیه اعضا نیز به دنبال آنها حرکت می‌کنند.

 

۲- مدیران موفق میدانند چگونه توجه خود را به آنچه که در ادامه با آن مواجه خواهند شد جلب کنند

در هنگام بروز مشکل، صرف وقت برای تجزیه و تحلیل موقعیت و جدال بر سر آن، بازده خوبی در بر نداشته و به جای آن اعضای تیم می‌توانند بر چگونگی خروج از بحران متمرکز گردند. هر ثانیه با ارزش است. مدیران موفق می‌دانند اگر اجازه دهند که افسار کار از دستشان خارج شود، مشکل کنونی به یک بحران بزرگتر تبدیل می‌شود، زیرا پروژه‌های رو به اتمام که در عین حال به پروژه ای که مشکل برایش بوجود آمده پیوند خورده‌اند، دچار لغزش شده و ناتمام رها می‌شوند.

مدیران موفق بر این امر واقف بوده و با استفاده از تمام منابع موجود، به اقدامی که در ادامه بایستی صورت پذیرد می‌اندیشند.همزمان با آن، تجزیه و تحلیل بایستی صورت پذیرد. و یا آنکه تا بازگشت پروژه به روند اصلی خود، این کار به زمان دیگری موکول می‌گردد.

 

۳- مدیران موفق تجارب خود را در پروژه های آتی به کار میگیرند

شکست‌ها، بحران‌ها، رویداد‌های ناگوار و این قبیل اتفاقات می‌توانند درس‌های بسیاری به ما بیاموزند. مدیران به خوبی آگاهند که متهم کردن دیگران و به راه خود ادامه دادن در چنین شرایطی بسیار سهل است. البته این زیان بسیار هنگفتی است. مدیران موفق در چنین مواقعی به خوبی تامل می‌کنند تا ببینند چه درس‌هایی می‌توان از آنها آموخت و اینکه چگونه می‌توان از تکرار اشتباهات در زمان‌های آتی جلوگیری کرد.

حتی زمانی که به خاطر مسائل خارج از کنترل آنان، مشکلی بوجود می‌آید، آنها به این می‌اندیشند که چگونه می‌توان چنین خطراتی را در در نظر داشته و در برنامه ریزی برای پروژه‌های آتی برایشان حساب ویژه‌ای باز کرد.

 

۴- مدیران موفق به خاطر میسپارند که فرضیات خود را در برنامههای آتی اصلاح کنند

یکی از دلایل اصلی خراب شدن کارها که البته از چشم هم پنهان است، وجود فرضیات غلطی است که پروژه با آن آغاز می‌شود. گاهی مدیر و یا یکی از اعضای پرنفوذ تیم، فرض یا فرضیاتی را مطرح می‌کند و این فرضیات آنگونه که باید به واقعیت تبدیل نمی‌شوند.

هنگام بروز مشکل، مدیران موفق از نو همه چیز را مرور می‌کنند تا ببینند چه فرضیاتی در طول پروژه مطرح شده و چرا این فرضیات غلط از آب درآمدند. مرور فرضیات به آنها کمک می‌کند تا در پرژه‌های آتی در داوری و قضاوت خود تجدید نظر کنند.

برچسب ها

نظرات شما