ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۰۳
ناحیه منو


آشنایی با نرم افزار مدیریت مطب

سوال اساسی این است که نرم افزار مدیریت مطب بخرم یا خیر؟ آشنایی با نرم افزار مدیریت مطبمدیریت کار سختی است و مدیران خوب همیشه دستیارانی دارند که آنها را برای مدیریت بهتر همراهی می کنند. ...

سوال اساسی این است که نرم افزار مدیریت مطب بخرم یا خیر؟

آشنایی با نرم افزار مدیریت مطب

مدیریت کار سختی است و مدیران خوب همیشه دستیارانی دارند که آنها را برای مدیریت بهتر همراهی می کنند. دکتر لینک دستیار پزشک در مدیریت مطب است که تمامی گزارشات و عملکردها را رصد می کند و بصورت هوشمند نقاط ضعف و قوت مطب و کلینیک را به دکتر و مدیر کلینیک نمایش می دهد.
در عین حال توانایی: جذب بیمار، افزایش وفاداری و رضایت در بیمار و کاهش زمان سرویس دهی (پذیرش، تشخیص و تجویز) را دارد.

برای دانستن اینکه شما به نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک نیاز دارید یا خیر می توانید با پاسخ گویی به سوالات زیر شروع کنید:

آیا تیم پذیرش و فروش دارید؟

نگهداری اطلاعات بیماران و مراجعات آنها در  مکانهای مختلف مانند اکسل یا دفترچه یادداشت یا سررسید باعث می شود که تیم پذیرش یا فروش دچار مشکل شود. نه تنها دقیقا معلوم نمی شود بیماران و مراجعین چطور با منشی ها در ارتباط هستند بلکه اطلاع دقیقی از کارها و فعالیت هایی که نیروهای پذیرش در حال انجام آن هستند نیز قابل دسترسی نخواهد بود. برای تصمیم گیری بهتر در رابطه با بیماران و مراجعین، دیدی کامل به تمامی اطلاعات جمع آوری شده توسط بخش پذیرش، ضروری خواهد بود .

آیا بیماران بیش از یک بار به شما مراجعه می کنند؟
آگاه بودن از تصمیم های بیماران و مراجعین و پیش بینی آنها یکی از نکات کسب موفقیت در کسب و کارهای پزشکی است. با استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک و براساس تاریخچه حضور بیماران و مراجعین و نحوه رفتار آنان می توان در دوره های زمانی مشخصی، پیام های اعم از (ایمیل، پیامک یا تماس) جهت یادآوری و آگاه سازی در مورد پیشنهادهای درمانی مختلف برایشان ارسال شود.

بیماران و مراجعین خوش حساب یا بد حساب، مسئله این است؟!
تنها با مشاهده تاریخچه قبلی بیماران و مراجعین می توان از این مشکل درس گرفت. در حال حاضر بیماران و مراجعین براساس ارزشی و سودی که به درمانگاه یا مطب و کلینیک می رسانند دسته بندی نشده اند  و مورد هدف (تخفیف های ویژه یا کمپین های تبلیغاتی) قرار نمی گیرند و به یک میزان برای بیماران و مراجعین متفاوت تلاش و زمان صرف می شود.

آیا پیش آمده که با بیماران و مراجعین درجه یک (VIP) خود ویزیت داشته باشید ولی یادتان نباشد بیماری قبلی وی چه بوده است؟
در چنین ویزیت هایی گزارشی ساده و سریع در نرم افزار مدیریت مطب می تواند  کمک شایانی کند. این توجه به نیازها و اطلاعات بیماران و مراجعین، نگاه آنها را به کلینیک و مطب تغییر داده و باعث به وجود آوردن تجربه مثبتی در ذهن آنها می شود.

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که شرکت در نمایشگاه ها و سمینارها پزشکی چگونه و به چه مقدار بازدهی داشته است؟
شما در نمایشگاه ها و سمینارها کارت ویزیت های مختلفی دریافت می کنید و با افراد زیادی صحبت می کنید. اما مهم این است که شما چطور آنها را پیگیری خواهید کرد و  چطور این تلاش ها منجر به حضور مراجعین و ویزیت بیشتر می شود؟ با استفاده از نرم افزار مدیریت مطب می توانید تمام فعالیت ها و تلاش های انجام شده  از لحظه شروع مکالمات تا زمانی که به ویزیت و تجویز منجر شود را ثبت و پیگیری کرده و در نهایت متوجه شوید چند ویزیت و مراجعه از نمایشگاه و یا سمینار داشته اید و ایا این سرمایه گذاری و هزینه، سود آور بوده یا خیر؟

آیا تا کنون تعطیلات را صرف مرتب کردن و دسته بندی تماس ها و جلسات کرده اید؟
اگر نرم افزاری برای برنامه ریزی تماس ها و یادداشت ها وجود داشت در تعطیلات  فوتبال تماشا می کردید و از اوقات فراغت لذت می بردید. با استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک می توان به راحتی تماس ها، جلسات و تقویم کاری را مدیریت کرده و هفته های آینده را از پیش برنامه ریزی کرد .

آیا بیماران و مراجعین بعد از این که از حضور در کلینیک شما درمان نشده اند به سراغ دکتر و کلینیک بعدی رفته اند؟
مشکل پیش آمده برای یکی از بیماران و مراجعین از ۶ ماه گذشته تا به حال حل نشده است  چراکه به جز یک سری یادداشت های نامرتب هیچگونه راه حل دیگری برای پیگیری درمان بیماران و مراجعین وجود نداشته است . و خب مشکل بعدی این جاست که براساس چه فرآیندی درمان بیماران و مراجعین کامل می شود؟ چه کسی مسئول آن است؟ آیا بیماران و مراجعین، خود می تواند روند حل مشکل خود را به صورت آنلاین مشاهده و پیگیری کند؟

تکنولوژی دکتر لینک دارای سیستم هوشمند Therapy Timeline سیستم هوشمند فرایند درمانی می تواند این مشکل را برای بیماران و وراجعین و همچنین پزشک معالج برطرف کند تا بیماران آگاهی کامل از وضعیت روند بهبود سلامتی خود داشته باشند.

به چند تعداد از سوالات بالا جواب “مثبت” داده اید؟ بیش از ۳ تا؟ اگر چنانچه هر کدام از این نشانه های بالا در مورد کسب و کار شما صدق می کند به این معنی است که به یک نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک نیاز دارید.

برچسب ها

نظرات شما