ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۱:۰۶
ناحیه منو


آغاز صدور کارت یک ساله کار اتباع خارجی

آغاز صدور کارت یک ساله کار اتباع خارجی از شنبه ۱۵ فروردین ماه سال جاری به مدت هفت روز در دفتر کفالت، اقامت و اشتغال ۱۴ استان مشمول طرح آغاز می‌شود.علی اقبالی، مدیر کل اشتغال ...

آغاز صدور کارت یک ساله کار اتباع خارجی از شنبه ۱۵ فروردین ماه سال جاری به مدت هفت روز در دفتر کفالت، اقامت و اشتغال ۱۴ استان مشمول طرح آغاز می‌شود.علی اقبالی، مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صدور کارت یک ساله کار اتباع خارجی بر اساس مصوبه ۲۴ اسفند ماه کمیته کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی (ویژه آمایش ۱۰) از سال جاری آغاز می‌شود.

 

اقبالی خاطرنشان کرد: اتباع پس ازمراجعه و ارائه مدارک لازم به دفاتر کفالت که در مرحله اول تشکیل پرونده داده‌اند، طبق زمان‌بندی دفاتر اقدام به تحویل کارت کار می‌کنند.

اقبالی نحوه مراجعه اتباع و تشکیل پرونده را این چنین تشریح کرد: اتباع دارای پرونده و فاقد پرونده اول پس از مراجعه به دفاتر کفالت و دریافت برگ نوبت‌دهی قرار گرفته و دوم بعد از تائید و پرداخت فیش واریزی و تحویل آن به دفاتر نسبت به ثبت اطلاعات مشمولین انجام می‌پذیرد و اسکن عکس تحویل کارت کار و آمایش مرحله ۹ و ارائه قرارداد تکمیل شده با کارفرمای مربوطه این سیکل قرارداشته و در آخر تحویل کارت کار جدید به سرپرست خانوار در مقابل اخذ رسید صورت می پذیرد.

وی اضافه کرد: پس از اتمام زمان ثبت نام واخذ نوبت از دفتر مربوطه تحویل کارتها بنا به تدبیر کارگروههای هر استان برنامه ریزی و انجام خواهد شد.

اقبالی تاکید کرد: کلیه دفاتر کفالت موظفند برای تمدید کارت کار بمدت یک سال شمسی مبلغ ۱۸۰هزار تومان و برای صدور کارت کار مبلغ ۲۵۰ هزار تومان دریافت گردد و دفاتر حق دریافت هیچگونه مبالغ نقدی دیگر را به غیر از موارد مصوب نداشته و درصورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اداره کل اشتغال اتباع خارجی، دبیر اجرایی کمیته کفالت، اقامت و اشتغال افزود: بر اساس بند «ج» ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مصوب ۲۷ / ۱۱ / ۱۳۸۰ به منظور جلوگیری از حضور نیروی کار غیر مجاز خارجی در بازار کار کشور، وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مکلف است کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه را به کار می گیرند بابت هر روز اشتغال غیر مجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه کند، در صورت تکرار تخلف این جریمه دو برابر خواهد شد.

برچسب ها

نظرات شما