ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۳:۳۰
ناحیه منو


آغاز طرح تحول بانکی

به گزارش حساب من اسحاق جهانگیری روز سه شنبه گفت: رئیس جمهور به بنده و تعدادی از مسوولان اقتصادی دولت دستور ویژه داده است تا در خصوص موضوع معوقات بانکی و نیز رفع مسایل این ...

به گزارش حساب من اسحاق جهانگیری روز سه شنبه گفت: رئیس جمهور به بنده و تعدادی از مسوولان اقتصادی دولت دستور ویژه داده است تا در خصوص موضوع معوقات بانکی و نیز رفع مسایل این حوزه، طرحی تهیه و راهکارهای مناسب پیش بینی شود.به گفته جهانگیری، اکنون طرح کاملی برای تحول در نظام بانکی تهیه شده است که با اجرای آن نظام بانکی متحول خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون نظام بانکی کشور با ۹۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی مواجه است که اگر بخشی از این معوقات به نظام بانکی برگردد، تحول جدی در تولید و اشتغال ایجاد خواهد شد.معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: یکی از انتظارات پس از رفع تحریم‌ها، حضور بانک‌های خارجی در ایران است که بر این اساس، پیشنهادی وجود دارد که با نهایی و قطعی شدن آن، بانک‌های خارجی می‌توانند با ۱۰۰ درصد سهام در مناطق آزاد و با سهام کمتر در دیگر مناطق کشور راه اندازی شوند.

 

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند مشارکت یا سرمایه گذاری‌های خارجی باید مختص طرح‌های بزرگ اقتصادی یا واحدهای برزگ اقتصادی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی که قدرت بازگشت را نیز دارد، انجام شود درحالی که صنایع کوچک و متوسط در این خصوص بهتر نتیجه می‌دهد.
وی گفت: بانک‌های خارجی نیز بیشتر تمایل دارند که به واحدهای کوچک و متوسط در حد یک تا ۵ میلیون دلار تسهیلات دهند.

 

جهانگیری افزود: در واحدهای بزرگ صنعتی با منابع بسیار کلان چند میلیارد دلاری تنها شاهد اشتغال ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر هستیم درحالی که در واحدهای کوچک و متوسط با چند میلیون دلار سرمایه گذاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

 

برچسب ها

نظرات شماخبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید