ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۸:۳۶
ناحیه منو


آغاز طرح تحول بانکی

به گزارش حساب من اسحاق جهانگیری روز سه شنبه گفت: رئیس جمهور به بنده و تعدادی از مسوولان اقتصادی دولت دستور ویژه داده است تا در خصوص موضوع معوقات بانکی و نیز رفع مسایل این ...

به گزارش حساب من اسحاق جهانگیری روز سه شنبه گفت: رئیس جمهور به بنده و تعدادی از مسوولان اقتصادی دولت دستور ویژه داده است تا در خصوص موضوع معوقات بانکی و نیز رفع مسایل این حوزه، طرحی تهیه و راهکارهای مناسب پیش بینی شود.به گفته جهانگیری، اکنون طرح کاملی برای تحول در نظام بانکی تهیه شده است که با اجرای آن نظام بانکی متحول خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون نظام بانکی کشور با ۹۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی مواجه است که اگر بخشی از این معوقات به نظام بانکی برگردد، تحول جدی در تولید و اشتغال ایجاد خواهد شد.معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: یکی از انتظارات پس از رفع تحریم‌ها، حضور بانک‌های خارجی در ایران است که بر این اساس، پیشنهادی وجود دارد که با نهایی و قطعی شدن آن، بانک‌های خارجی می‌توانند با ۱۰۰ درصد سهام در مناطق آزاد و با سهام کمتر در دیگر مناطق کشور راه اندازی شوند.

 

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: برخی تصور می‌کنند مشارکت یا سرمایه گذاری‌های خارجی باید مختص طرح‌های بزرگ اقتصادی یا واحدهای برزگ اقتصادی نظیر نفت و گاز و پتروشیمی که قدرت بازگشت را نیز دارد، انجام شود درحالی که صنایع کوچک و متوسط در این خصوص بهتر نتیجه می‌دهد.
وی گفت: بانک‌های خارجی نیز بیشتر تمایل دارند که به واحدهای کوچک و متوسط در حد یک تا ۵ میلیون دلار تسهیلات دهند.

 

جهانگیری افزود: در واحدهای بزرگ صنعتی با منابع بسیار کلان چند میلیارد دلاری تنها شاهد اشتغال ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر هستیم درحالی که در واحدهای کوچک و متوسط با چند میلیون دلار سرمایه گذاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

 

برچسب ها

نظرات شما