ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۵۳
ناحیه منو


آینده برنامه ملی توسعه و اقتصاد دانش بنیان

آینده برنامه ملی توسعه و اقتصاد دانش بنیانبه گزارش حساب من دردومین جلسه کارگروه برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و اعضاءکارگروه انجام شد؛ با تاکید بر ...

آینده برنامه ملی توسعه و اقتصاد دانش بنیان

به گزارش حساب من دردومین جلسه کارگروه برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و اعضاءکارگروه انجام شد؛ با تاکید بر اهمیت جایگاه این برنامه در توسعه اقتصادی کشور گفت: باید تلاش شود تا اهداف و سیاستگذاریهای این برنامه متناسب با بازه زمانی مناسب در نظر گرفته شود .
وی  با اشاره به اینکه  برنامه توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی از برنامه هایی  است که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته است تصریح کرد: در جلسات این کارگروه با داشتن ساختار و مکانیزم مشخص و هدفمند می توان به ارائه برنامه ای درست دست یافت.
همچنین در این جلسه معاون آموزش، پژوهش و فن آوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه اقتصاد دانش بنیان ایران در میان کشورهای منطقه یادآور شد:  ما در برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان به دنبال دستیابی به ارتقای جایگاه کشور چه در عرصه داخلی،چه منطقه ای و چه بین المللی هستیم و برای رسیدن به این مهم، به برنامه ریزی و هدف گذاری صحیح می اندیشیم.
«علی اصغر توفیق» در ادامه با ارائه گزارشی در خصوص تعیین برنامه ها و اهداف برنامه ملی اقتصاد دانش بنیان ،‌به علل ناکامی در برخی حوزه ها با توجه به شاخص های اصلی اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد .
به گفته وی؛ توجه به مولفه های رژیم نهادی و مشوق های اقتصادی ،‌تحصیلات و منابع انسانی ،‌نظام نوآوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات از مواردی است که دراین بین باید مورد توجه قرار بگیرد.
معاون وزیر صنعت،‌معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان ،‌توجه به ناکامی ها،‌اهداف بالادستی و هدف گذاریها حائز اهمیت است.
گفتنی است: در این جلسه  پیشنهاداتی در خصوص تقسیم بندی پروژه های برنامه ملی اقتصاد دانش بنیان و همچنین برنامه کارگروههای مختلف اقتصاد دانش بنیان مطرح  شد  و مقرر گردید  در جلسات تخصصی تر مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

برچسب ها

نظرات شما