ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۸:۳۲
ناحیه منو


آینده صنعت کشاورزی

آینده صنعت کشاورزی   گزارش آینده صنعت کشاورزی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، با مشارکت سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (فائو) منتشر شده و پیش بینی هایی را برای محصولات کشاورزی، سوخت های زیستی و ماهی ...

آینده صنعت کشاورزی

 

گزارش آینده صنعت کشاورزی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، با مشارکت سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل (فائو) منتشر شده و پیش بینی هایی را برای محصولات کشاورزی، سوخت های زیستی و ماهی تا سال ۲۰۲۴ ارائه کرده است. گزارش امسال توجه و تمرکز ویژه ای بر محصولات و کشاورزی برزیل دارد. پیش بینی های بازار در این گزارش فقط شامل کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ( اتحادیه اروپا) نمی شود و کشورهای عضو فائو خصوصا برزیل، فدراسیون روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را نیز در بر میگیرد.

قیمت های محصولات دامی و کشاورزی روندهای مختلفی را در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد. دو سال جمع آوری سخت محصول فشار زیادی را برقیمت غلات و دانه های روغنی ایجاد کرد. از سوی دیگر شیوع بیماری و عوامل دیگر موجب افزایش قیمت گوشت شد درحالیکه قیمت محصولات لبنی کاهش چشم گیری داشت.

پیش بینی می شود قیمت تمام محصولات کشاورزی در طی ده سال آینده کاهش کاشته باشد چراکه تولید افزایش خواهد داشت.مهم ترین تغییرات در تقاضا در کشورهای درحال توسعه رخ خواهد داد جایی که رشد جمعیت و شهری شدن تقاضا را برای غذا افزایش می دهد.  افزایش درآمد ها مصرف  کنندگان را به تغییر و تفاوت در رژیم غذایی و افزایش مصرف پروتئین حیوانی نسبت به نشاسته وا میدارد. به همین دلیل پیش بینی می شود قیمت گوشت و محصولات لبنی نسبت به محصولات کشاورزی بالاتر رود.

تولید محصولات کشاورزی در آسیا، اروپا و شمال آمریکا با بهبود عملکرد مواجه خواهد شد. رشد نسبتا کم نیز برای آفریقا پیش بینی شده البته افزایش سرمایه گذاری می تواند تولید و عملکرد این حوزه را به طرز چشم گیری افزایش دهد. صادرات محصولات کشاورزی نیز در کشورهای اندکی مورد توجه قرار گرفته و واردات در کشورهای بیشتری پراکنده شده است.

برچسب ها

نظرات شما