ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۵۰
ناحیه منو


ابلاغ وام ۶۰ میلیونی مسکن

ابلاغ وام ۶۰ میلیونی مسکن به گزارش حساب من مدیرکل طرح و برنامه بانک مسکن از ابلاغ وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن (اوراق حق تقدم) به شعب بانک مسکن خبر داد . محمد حسن مرادي گفت: بخشنامه ...

ابلاغ وام ۶۰ میلیونی مسکن

به گزارش حساب من مدیرکل طرح و برنامه بانک مسکن از ابلاغ وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن (اوراق حق تقدم) به شعب بانک مسکن خبر داد .

محمد حسن مرادی گفت: بخشنامه وام ۶۰میلیونی خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم به شعب ابلاغ شده است و از امروز پرداخت این وام در شعب بانک مسکن اجرایی می‌شود.مرادی اظهار کرد: کسانی که می‌خواهند از تسهیلات جدید استفاده کنند، تا سقف‌های قبلی که ۴۵میلیون تومان بود می‌توانند از اوراق تسه مهر‌ماه به قبل استفاده کنند ولی برای استفاده از مابه‌التفاوت سقف وام قبلی (۴۵میلیون تومانی) تا سقف وام جدید (۷۰میلیون تومان) که ۲۵میلیون تومان می‌شود، باید از اوراق تسه ۹۴۰۸(اوراق تسهیلات مسکنِ صادره آبان‌ماه امسال به بعد) خریداری کنند. وی تشریح کرد:

به‌عنوان مثال، اگر فردی بخواهد در تهران وام بگیرد و اوراقی که در اختیار دارد تا ۴۵میلیون تومان را پوشش می‌دهد، باید برای دریافت وام ۷۰میلیون تومانی مسکن، مجددا اوراق تسهیلاتی خریداری کند که تاریخ صدور آنها از آبان‌ماه به بعد باشد؛ یعنی نمی‌تواند این مابه‌التفاوت ۲۵میلیون تومانی را با خرید اوراقی که در مهرماه امسال و قبل از آن منتشر شده، پوشش دهد. مرادی خاطرنشان کرد: دریافت‌کنندگان وام ۶۰میلیون تومانی مسکن چه اوراقی که تاریخ صدور آنها مربوط به ماقبل مهرماه امسال است را در اختیار داشته باشند و چه اوراقی که مربوط به آبان‌ماه امسال به بعد است را خریداری کنند، همگی باید تسهیلات دریافتی را با سود ۱۸.۵ درصد بازپرداخت خواهد کرد.

برچسب ها

نظرات شما