ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۰۴
ناحیه منو


احداث شهر اینترنتی گوگل

به گزارش حساب من  Dan Doctoroff مدیر عامل آلفابت شرکت مادر گوگل چندی قبل تاسیس چنین شهری را ایده‌ای بسیار بزرگ و مناسب دانسته بود و از همان زمان گمانه زنی در مورد برنامه های ...

به گزارش حساب من  Dan Doctoroff مدیر عامل آلفابت شرکت مادر گوگل چندی قبل تاسیس چنین شهری را ایده‌ای بسیار بزرگ و مناسب دانسته بود و از همان زمان گمانه زنی در مورد برنامه های گوگل برای تحقق چنین ایده ای آغاز شد.

وی در این مورد گفته بود: فکر کردن به ساخت شهری مبتنی بر اینترنت کاری است که حتما باید به دنبالش باشیم. البته این کار دشوار است. زیرا مردمی در شهرها زندگی می کنند که علادق مختلف و دیدگاه های سیاسی و وضعیت سکونت مختلف دارند، اما در نهایت فناوری را نمی توان متوقف کرد.منابع مطلع می گویند علیرغم دشواری های این کار Sidewalk Labs در حال اقدامات آزمایشی در این زمینه است و قصد دارد شهری بسازد که مردم به طور آزمایشی در آن ساکن شوند و شرایط زندگی با فناوری های جدید را بسنجند. البته مشخص نیست افراد عادی تا چه حد از چنین طرحی استقبال می کنند.

محققان می گویند شهرها فقط از ساختمان ها و انسان ها تشکیل نشده و باید موضوعات زیست محیطی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ارتباطی، حمل و نقل، آموزش، اشتغال و … در آنها بر مبنای پیشرفت های دنیای فناوری مورد توجه قرار گرفته و راه حل های تازه ای برای رفع چالش های موجود در نظر گرفته شود.

در شهر مبتنی بر فناوری Sidewalk Labs محققان قادر به کنترل بسیاری از متغیرها خواهند بود، امری که در شهرهای عادی به سادگی ممکن نیست. البته تلاش برای کنترل و دستکاری شرایط زندگی محیطی افراد با استفاده از فناوری های جدید سوالات و نگرانی های زیادی را در مورد امنیت و حریم شخصی انسان ها به وجود می آورد. در این میان سوال اصلی این است که چه کسی قوانین زندگی در چنین شهری را وضع می کند و تصمیمات حاکمیتی در مورد نحوه حضور مردم و استفاده از فضا و اماکن مختلف چگونه گرفته می شود.

Sidewalk Labs در مورد برنامه هایش در این زمینه موضع گیری علنی نداشته، اما این ایده ای است که ممکن است در سال های آینده در نقاط مختلف جهان عملی گردد.

 

برچسب ها

نظرات شما