ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۱۹
ناحیه منو


اخبارمالی مرداد ۹۶

به گزارش اخبارمالی حساب من بامداد دوشنبه در چین گزارش رشد اقتصادی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ منتشر شده که کمی بهتر از تخمین کارشناسان بوده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی چین در ...

به گزارش اخبارمالی حساب من بامداد دوشنبه در چین گزارش رشد اقتصادی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ منتشر شده که کمی بهتر از تخمین کارشناسان بوده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی چین در بهار مشابه فصل قبل ۶,۹ درصد بوده که هر چند محدوده کمینه نزدیک به هشت سال اخیر است، اما ثبات نسبی سرعت رشد طی دو فصل اخیر می تواند نخستین نشانه ها در ارتباط با پایان روند کاهشی باشد که از سال ۲۰۰۹ به اینسو اتفاق افتاده است. در چنین شرایطی از نگرانی بازارهای مالی در ارتباط با آینده اقتصادی چین به عنوان دومین اقتصاد برتر دنیا و بزرگترین مصرف کننده مواد خام جهان کاسته شده و کارآمدی نسبی سیاست های حمایتی دولت چین نمایان تر می گردد.

همزمان آمار تولیدات صنعتی ماه ژوئن منتشر شده که به طور غیر منتظره ای بهتر از پیش بینی کارشناسان بوده است. رقم این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷,۶ درصد رشد داشته که به معنای تقویت تولید در شرکت های صنعتی چین و امیدواری به افزایش تقاضای مواد خام صنعتی همچون فلزات اساسی می باشد.

اخبارمالی مرداد ۹۶

بانک مرکزی اروپا ECB روز پنج شنبه در نشست ماه ژوئیه تغییری در نرخ بهره خود یعنی صفر درصد ایجاد نکرد. اما آنچه که کانون توجه سرمایه گذاران قرار داشته، سخنان غیر منتظره رئیس بانک مرکزی اروپا در ارتباط با سیاست های پولی این نهاد مهم مالی بوده است. “ماریو دراگی” در نشست خبری پس از این نشست بر عدم برنامه مشخصی برای انقباض پولی تاکید کرده که کمی با صحبت های پیشین او مبنی بر آمادگی برای کاهش سیاست های انبساطی زاویه داشته است. هدف از تسهیل پولی ECB کمک به افزایش تورم و تحریک تقاضا در راستای رشد اقتصادی در حوزه یورو بوده که بنابه گزارش های اقتصادی منتشر شده اجرای آن موجب بهبود محسوسی شده است. به هر نحو، از منظر کارشناسی شانس تداوم تسهیل پولی در اروپا در میان مدت پایین قلمداد می شود و ECB در حال آماده شدن برای کاهش سیاست های انبساطی خود می باشد. از طرفی، با بررسی رفتار سایر بانک های مرکزی عمده جهان به نظر می رسد روند سیاست های پولی تا حدودی تغییر کرده است، در حالیکه در بیشتر مقاطع سال اخیر عمده بانک های مرکزی بر سیاست های تسهیلی تمرکز داشته اند. به نظر می رسد در بلند مدت سیاست های پولی در دو سوی اقیانوس اطلس همسو خواهد شد.

نوسانات ارزش یورو نیز به محتمل بودن سناریو کارشناسی بیشتر دامن زده است. چراکه علیرغم صحبت های “ماریو دراگی” ارزش یورو تقویت شده است. شاخص برابری یورو در برابر دلار با رشد ۱,۷ درصدی به ۱.۱۶۶۳ یورو به ازای هر دلار رسیده که بیشترین سطح دو سال و نیم اخیر رسیده است. دلار نیز که تحت تاثیر گمانه زنی های بازار از سیاست های آتی فدرال رزرو توجه کمتری به دلار داشته با تقویت یورو به طور مضاعفی تضعیف شده است. شاخص دلار (DXY) که برابری دلار امریکا در مقابل شش ارز معتبر جهانی را نشان می دهد با سرعت بیشتری افت داشته و به ۹۳,۸۶ واحد رسیده که کمترین سطح تقریبا یک ساله است.

بازگشت امیدواری به بخش مسکن امریکا

عصر چهار شنبه آمار صدور پروانه های ساختمانی منتظر شده که بیش از تخمین تحلیلگران بوده است. رقم این شاخص برای ماه ژوئن ۱,۲۵ میلیون واحد در سال گزارش شده که حدود ۷ درصد بیشتر از ماه گذشته بوده است.

آمار آغاز احداث بنا نیز ۱,۲۲ میلیون واحد در سال گزارش شده که بیش از انتظار کارشناسان بوده است. همچنین آمار ماه قبل نیز از ۱.۰۹ به ۱.۱۲ میلیون واحد در سال تجدید نظر یافته است. امریکا بزرگترین اقتصاد دنیا می باشد که رونق بخش مسکن آن می تواند کانون توجه سرمایه گذاران در ترسیم چشم انداز فلزات اساسی قرار بگیرد.منبع

برچسب ها

نظرات شما