ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۰۸
ناحیه منو


اخبار اجلاس داووس ۲۰۱۵

اخبار اجلاس داووس ۲۰۱۵ نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور دنیا امروز در داووس سوییس برای شرکت در چهل و ششمین نشست مجمع جهانی اقتصاد  جمع شده اند.جنیفر بلانکه اقتصاددان مجمع جهانی اقتصاد گفت:« سومین انقلاب صنعتی ...

اخبار اجلاس داووس ۲۰۱۵

نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور دنیا امروز در داووس سوییس برای شرکت در چهل و ششمین نشست مجمع جهانی اقتصاد  جمع شده اند.جنیفر بلانکه اقتصاددان مجمع جهانی اقتصاد گفت:« سومین انقلاب صنعتی کامپیوتری کردن است که از اواسط قرن بیشتم آغاز شده است و اکنون چهارمین انقلاب صنعتی با توجه به پیشرفت تکنولوژی شامل هوش مصنوعی و ربات ها آغاز شده است.»

مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد که با تولید ربات ها تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵ میلیون شغل در دست تکنولوژی و ربات ها سپرده می شود.

مقامات و رهبران کشور های مختلف در این اجلاس درباره بحران بازار بورس، کند شدن اقتصاد چین، رکود اقتصاد جهانی و آشفتگی بازار های مالی دنیا با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می شرند.

در آستانه این نشست مراسم ویژه ای تحت عنوان جایزه بلورین اقتصاد برگزار شد که این جایزه برای کنش گران برتر حوزه اقتصاد در نظر گرفته شده است.  لئوناردو دی کاپریو بازیگز سرشناس هالیوود از برندگان جایزه بلورین اقتصاد در سال جاری میلادی بوده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در این اجلاس شرکت کرده اند.

تحلیل گران می گویندبه دنبال توافق هسته ای ایران و لغو تحریم ها پیش بینی می شود ایران یکی از محور های گفت و گو در نشست امسال باشد.

رویترز گزارش داد در این نشست کره شمالی نیز مانند هرسال دعوت بوده است ولی پس از تست هسته ای که برگزار کرد داووس دعوت خود را از این کشور پس گرفت.

اجلاس داووس یکی از مهم ترین جلسه‌های اقتصادی در دنیا است و در مقایسه با دیگر جلسات اقتصادی شرکت کنندگان بیشتری دارد. مذاکرات انجام شده در حاشیه این اجلاس را می توان از مهم ترین بخش های اجلاس داووس دانست.گفته می شود که امسال رهبران حوزه بازرگانی و اقتصادی که در این جلسه حضو دارند بالغ بر ۲۵۰۰ نفر است.

این اجلاس برای اولین بار درسال ۱۹۷۱ میلادی برگزارشد، ولی در هر سال بر اهمیت و تعداد شرکت کنندگان آن اضافه شد. اجلاس داووس در یکی از شهرهای کشور سوییس برگزار می شود که در میان مرتفع ترین شهرهای اروپا است .

برچسب ها

نظرات شما