ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۰۶
ناحیه منو


اخبار بورسی حساب من

به گزارش حساب من در بخش اخبار بورسی شاخص کل بورس تهران در ادامه رشدهای هفته اخیر با افزایش ۰.۳۳ درصدی به ۷۶,۴۲۰.۵ واحد رسیده است. ارزش معاملات تقریباً بدون تغییر نسبت به روز چهارشنبه، ...

به گزارش حساب من در بخش اخبار بورسی شاخص کل بورس تهران در ادامه رشدهای هفته اخیر با افزایش ۰.۳۳ درصدی به ۷۶,۴۲۰.۵ واحد رسیده است. ارزش معاملات تقریباً بدون تغییر نسبت به روز چهارشنبه، ۲۷۶ میلیارد تومان بوده است.به گفته عراقچی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته ای هیچ یک از طرفین خواهان بازگشت به وضعیت پیش از توافق ژنو نیستند. به گفته وی در حال حاضر جدیت در رسیدن به توافق در هر دو طرف وجود دارد.قرار است فردا و پس فردا (۱۸ و ۱۹ آبان) نشست سه‌جانبه بین ظریف، کری و اشتون در پایتخت عمان برگزار شود و روز سه‌شنبه (۲۰آبان) مذاکرات ایران و ۱+ ۵ ادامه پیدا خواهد کرد.

مخابرات با معامله ۳۷.۵ میلیون سهم (بیش از ۷ برابر میانگین ماهانه) و صف خرید در ۲۹۳۳ ریال بسته شده است. رشد ۳.۹ درصدی اخابر بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل داشته است.در گروه خودرو، سایپا برای پنجمین روز متوالی افزایش یافته و رشد ۴ درصدی را تجربه کرده است. حجم معاملات سایپا با افزایش همراه بوده و به ۵.۷ برابر میانگین ماهانه رسیده است. ایران خودرو  که بیشترین ارزش معاملات را داشته با افت ۲.۴ درصدی در ۳۱۴۶ ریال بسته شده است.

همچنین بیش از نیمی از شرکتهای گروه سیمان با صف خرید و حداکثر رشد مجاز روزانه بسته شده اند. در این گروه شرکتهای سیمان تهران و سیمان کرمان بیشترین ارزش معاملات را داشته اند.

بانکها با نوسان همراه بوده اند. بانک ملت بیشترین ارزش معاملات گروه را داشته و با ۱.۵ درصد افت بسته شده است. در میان بانکهای بورسی بانک صادرات  با ۲.۵ درصد کاهش بیشترین افت را داشته است.

در گروه محصولات شیمیایی تاپیکو  که بیشترین ارزش معاملات گروه را به ثبت رسانده، رشد ۲.۹ درصدی در قیمت پایانی را تجربه کرده است.در گروه فلزات اساسی، ملی صنایع مس ایران (فملی) و فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب ۱.۳ و ۰.۳ درصد افت کرده اند.

سه چهارم از شرکتهای گروه مواد و محصولات دارویی در محدوده مثبت بسته شده اند. پخش البرز بیشترین حجم معاملات این گروه را داشته و رشد ۴.۳ درصد را ثبت کرده است.بیشتر نمادهای گروه قند و شکر با بیش از ۳ درصد رشد بسته شده اند.تراکتورسازی ایران با صف خرید و رشد ۴ درصد بسته شده و پس از ایران خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشته است.

در بازار سکه و ارز، دلار آمریکا ۰.۲ درصد در برابر ریال تضعیف شده و با ۳۲۴۹ تومان معاوضه می‌شود. سکه بهار آزادی طرح جدید با رشد ۰.۲ درصد ۹۰۴هزار و ۷۰۰ تومان معامله می‌گردد.

با توجه به رشد قابل ملاحظه قیمت جهانی طلا در روز جمعه در حال حاضر قیمت سکه  ۱.۶ درصد پایین تر از ارزش محاسباتی آن است. ارزش محاسباتی بر مبنای بهای جهانی طلا و دلار آزاد محاسبه می‌گردد.

به گزارش ایرنا رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه شب پس از پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، در یک کنفرانس خبری تاکید کرد که آمریکا و متحدانش می‌توانند چارچوبی به ایران پیشنهاد کنند که در آن تهران بتواند نیازهای صلح‌آمیز انرژی خود را تامین کند.

وزیر خارجه امریکا نیز روز چهارشنبه در دیدار با وزیر امور خارجه فرانسه با بیان اینکه به تمدید  مذاکرات فکر نمی‌کنیم، اظهار داشته که “ما در حال تلاش برای پایان مساله هسته‌ای ایران هستیم و با این دید حرکت می‌کنیم”. قرار است فردا و پس فردا (۱۸ و ۱۹ آبان) نشست سه‌جانبه بین ظریف، کری و اشتون در پایتخت عمان برگزار شود و روز سه‌شنبه (۲۰آبان) مذاکرات ایران و ۱+ ۵ پیگیری خواهد شد.

به گزارش وال استریت به گفته دو تن از مقامات آمریکا، اوباما در ماه اکتبر نامه ای محرمانه به رهبری ایران نوشته و در آن در ارتباط با همکاری دو کشور در مقابله با داعش و حل و فصل  موضوع هسته ای ایران  سخن گفته است. جاش ارنست دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در پاسخ به سؤال خبرنگاران بدون اظهار نظر صریح، خود را در جایگاهی ندانسته که در مورد مکاتبات محرمانه بین رئیس جمهور کشورش با سران سایر کشورها اظهار نظر نماید.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش فصلی خود از برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرده است. آمانو در این گزارش بار دیگر تائید کرده که تهران به طور کامل به مفاد توافقنامه موقت ژنو پایبند بوده است.

مطابق این گزارش تمام ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ایران تبدیل به اکسید شده و میزان ذخایر اورانیوم با غنای ۵درصد، با افزایش به بیش از ۸ تن رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، قسط چهارم از دور دوم آزادسازی دارایی های ایران به مبلغ ۵۰۰میلیون دلار آمریکا بابت بدهی کشور هندوستان از طریق بانک مرکزی امارات دریافت و به حساب بانک مرکزی ایران واریز شده است. با احتساب این واریز، ۱.۹ میلیارد دلار از کل ۲.۸ میلیارد دلار  توافق شده برای این مرحله آزاد گردیده است.

عصر پنجشنبه در بازار سکه و ارز، سکه بهار آزادی طرح جدید با ۱.۱ درصد افت ۹۰۳ هزار تومان بسته شده است. انتظار می رود از آنجایی که رشد قیمت جهانی طلا در روز جمعه و در زمان بسته بودن بازار تهران رخ داده، آثار تعدیلی آن امروز در قیمت انواع مصنوعات طلا مشاهده گردد. دلار آمریکا تقریباً بدون تغییر با ۳۲۵۵ تومان معاوضه شده است.

در ادامه تحولات اقتصادی میتوان به موارد مهمی در اقتصاد جهانی اشاره کرد:انتشار گزارش اشتغال آمریکا سبب تضعیف دلار و  رشد قابل توجه بهای جهانی طلا شده است. سایر کالاها با افزایش قیمت همراه بوده و شاخص های سهام در آمریکا با اندکی رشد در نزدیکی رکوردهای تاریخی بسته شده اند.

تعداد مشاغل جدید (غیر از بخش کشاورزی) در ماه  اکتبر ۲۱۴ هزار شغل به ثبت رسیده درحالی که پیش بینی ها انتظار ۲۳۵ هزار شغل را می کشیده اند. با این حال این ششمین بار طی هفت ماه اخیر است که تعداد مشاغل جدید بالاتر از مرز ۲۰۰ هزار شغل قرار گرفته است. با این حال نرخ بیکاری آمریکا که پیش بینی میشد ۵.۹ درصد باقی بماند، ۵.۸ درصد اعلام شده که کمینه ۶ سال اخیر به حساب می آید.

روز جمعه ارزش دلار آمریکا در برابر سبد شش ارز معتبر دنیا پس از دو روز افزایش تضعیف شده است.
پس از انتشار گزارش اشتغال آمریکا طلا افت طول هفته را جبران کرده و نهایتاً با ۱.۲ درصد افزایش نسبت به صبح چهارشنبه در ۱۱۷۷.۸ دلار/اونس بسته شده است. قیمت جهانی طلا درصبح جمعه تا ۱۱۳۲.۹ دلار/اونس پایین آمده بود که کمینه چهار و نیم سال اخیر به حساب می آید.

قراردادهای یکماهه نفت برنت دریای شمال با ۱ درصد رشد به ۸۳.۴ دلار/بشکه رسیده است. مس با افزایش ۰.۶ درصد ۶۷۶۵ دلار/تن داد و ستد شده است.

ساعتی پیش و در زمان بسته بودن بازارهای جهانی آمار تراز تجاری چین منتشر شده است. بر اساس این گزارش صادرات دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه اکتبر با رشد بیش از انتظار ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است. واردات نیز ۴.۶ درصد رشد داشته تا مازاد تراز تجاری این کشور به ۴۵.۴ میلیارد دلار برسد. گزارش های امیدبخش از اقتصاد آمریکا سبب بهبود صادرات چین شده است.باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، با دو برابر شدن نیروهای  آمریکایی مستقر در عراق موافقت کرده است. به گفته سخنگوی کاخ سفید این نیروها اگرچه برای حمایت از نیروی امنیتی عراق به این کشور اعزام می گردند، اما مستقیماً وارد درگیری ها و عملیات جنگی نخواهند شد.کارگزاری مفید

پیشنهاد ویژه:

آموزش کامل بورس در فرم بورس در یک نگاه

برچسب ها

نظرات شما

  ذاکری می گوید :

  اخبار بورسی خوبی بود

  خبرهای خوبی بود و به کارم امد

  firooze baharani می گوید :

  mishe akhbare bankio bishtar konid?

  sahmine می گوید :

  همین اخباره که سایتتونو متفاوت میکنه