ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۲:۵۲
ناحیه منو


اخبار بورسی و بانکی در هفته ای که گذشت

اخبار بورسی و بانکی در هفته ای که گذشت شاخص کل بورس تهران تنها با ۱۷ واحد کاهش در ۶۳۴۰۲ واحد بسته شده است. افت هفتگی شاخص ۰.۵ درصد بوده است. تغییرات شاخص کل طی روز ...

اخبار بورسی و بانکی در هفته ای که گذشت

شاخص کل بورس تهران تنها با ۱۷ واحد کاهش در ۶۳۴۰۲ واحد بسته شده است. افت هفتگی شاخص ۰.۵ درصد بوده است. تغییرات شاخص کل طی روز های پایانی هفته به شدت محدود شده است. ارزش معاملات مجموع از ابتدای هفته روند کاهشی داشته و در روز پایانی هفته مجموع ارزش معاملات سهام در بورس و فرابورس به کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که متوسط ارزش معاملات طی هفته گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وضعیت حجم معاملات نیز بیانگر رکود در بازار است، حجم معاملات بورس به ۲۶۱ میلیون سهم رسیده که کمتر از نصف متوسط حجم معاملات در سه ماه اخیر است. با وجود اینکه از ابتدای هفته دامنه نوسانات بورس از ۴ درصد به ۵ درصد افزایش یافته اما بیشتر شرکتها با تغییرات محدود به کار خود پایان داده اند.

بیشتر بانکها، موسسات اعتباری و شرکتهای گروه سرمایه گذاری با افت محدود بسته شده اند. با این حال بانک سینا و بانک گردشگری بیش از دو درصد رشد داشته اند.

در گروه خودرو، ایران خودرو و سایپا در آخرین معاملات حدود یک درصد افت داشته اند، قرار بود امروز نتیجه مزایده چهارم دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اعلام شود، اما به گزارش فارس پیش از رسیدن موعد، سازمان خصوصی سازی از  لغو مجدد این مزایده خبر داده است. ایران خودرو و سایپا از جمله شرکت کنندگان در این مزایده بوده اند.

در گروه فرآورده های نفتی، پالایشگاه ها در آخرین روز هفته افت داشته اند. بیشترین ارزش معاملات گروه به پالایش نفت بندرعباس اختصاص داشته، شبندر در شرایطی با ۱.۲ درصد افت بسته شده که در نیم ساعت پایانی رشد ۳ درصدی را تجربه نمود.
برخلاف صنایع بزرگ، شاخص صنعت حمل و نقل و صنعت ماشین آلات بیش از یک درصد افزایش یافته است.

فرآورده های نسوز آذر (کاذر) از معدود شرکت هایی بود که امروز با رشد نزدیک به ۵ درصد بسته شده است. این سومین روزی است که کاذر با رشد قابل توجه به کار خود پایان می دهد و در این مدت بازده قیمتی سهم نزدیک به ۱۵ درصد را ثبت نموده است. در ابتدای معاملات درخواست افزایش سرمایه شرکت منتشر گردید، مطابق آن شرکت در نظر دارد از محل سود انباشته افزایش سرمایه ای به ارزش ۱۵ میلیارد تومان (معادل ۱۰۰% سرمایه فعلی) انجام دهد. هدف از این افزایش سرمایه احداث کوره دوار عنوان شده است.

به گزارش گمرک ایران تراز تجاری ایران برای دومین ماه مثبت بوده است. واردات کشورمان در دو ماهه اول سال با ۱۳.۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶.۳ میلیارد دلار و صادرات با ۲.۶ درصد کاهش به ۷.۸ میلیارد دلار رسیده است.

در بازار سکه و ارز، سکه بهار آزادی با هزار تومان کاهش ۹۲۹ هزار تومان معامله می شود، دلار اما برای دومین روز متوالی افزایش یافته و با ۰.۶ درصد افزایش به ۳۳۲۰ تومان رسیده است.

مذاکرات هسته ای برای نگارش متن توافق نهایی از دیروز از سر گرفته شده است، این مذاکرات در سطح معاونان و کارشناسان برگزار می شود. بعیدی نژاد از اعضای تیم مذاکره کننده مذاکرات کارشناسی دیروز را خوب توصیف کرده است.به گفته مدیر عامل شرکت ملی نفتکش به نقل از معاون وزیر امور خارجه حذف تحریم نفتکشها و کشتیرانی در متن پیشنهادی ایران قرار گرفته و بلافاصله پس از توافق این تحریم ها برداشته خواهد شد.

برچسب ها

نظرات شما

    اوجبی می گوید :

    در این هفته با توجه به نوسانات سود بانکی و افزایش قیمت بنزین رکود در بازار بورس طلاوارز ومسکن حکمفزما بود