ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۱:۲۷
ناحیه منو


استراتژی موفق یک شرکت هواپیمایی

استراتژی موفق یک شرکت هواپیمایی تلاش های اخیر شرکت هواپیمایی رایان ایر (Ryanair) با مدیریت مایکل اولری، استراتژی جدید این شرکت را برای انجام به موقع پروازها نشان می دهد. تصمیم جدید این خط هوایی ارزان ...

استراتژی موفق یک شرکت هواپیمایی

تلاش های اخیر شرکت هواپیمایی رایان ایر (Ryanair) با مدیریت مایکل اولری، استراتژی جدید این شرکت را برای انجام به موقع پروازها نشان می دهد. تصمیم جدید این خط هوایی ارزان قیمت در نحوه برخورد با مسافران بعنوان مشتری و نه یک حریف، سخاوتمندانه است. سود این شرکت در سال مالی منتهی به ماه مارس بالغ بر ۹۴۵ میلیون دلار بود. مسئولان این شرکت امیدوارند که تعداد مسافران در سال جاری میلادی و همزمان با ادامه گسترش فعالیت ها، ۱۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند.

این شرکت هواپیمایی ایرلندی ادعا می کند که “علاقه مند دریافت پیشنهادات و انتقادات مشتریان” است و بسیاری از نواقص خود را برطرف کرده است. (این شرکت) برخی از هزینه های گزاف و جریمه های تحمیل شده را کاهش داده است؛ به مسافران اجازه می دهد ساک دستی کوچک اضافی را با خود بداخل هواپیما ببرند. مانند بسیاری از رقبای ارزان قیمت، امکان انتخاب محل نشستن در هواپیما را (با دریافت وجه اضافی) فراهم کرده است. همچنین نرخ های انعطاف پذیر بلیط و برنامه های زمانی جدیدی را ارائه کرده و برای جلب نظر مسافران، پروازهای بیشتری به فرودگاه های بزرگتر و در موقعیت بهتر در نظر گرفته است.

برای خوب بودن باید هزینه کرد؛ تغییر جایگاه از یک خط هوایی متوسط قطعا باعث بالا رفتن هزینه ها و قیمت بلیط ریان ایر می شود. بر اساس یک تخمین، قیمت بلیط این شرکت در سال ۲۰۱۴ بطور متوسط حدود ۱۲ درصد افزایش یافت. این درحالیست که رایان ایر با نادرست خواندن این ادعاها، از ادامه کاهش قیمت ها خبر می دهد.

اما خطر پیش روی این شرکت، پیروی از الگوی خط هوایی Southwest Airlines آمریکا است. این شرکت در آستانه ۵۰ سالگی، با هواپیماهای فرسوده و موجی از نیروهای درحال بازنشستگی مواجه است که نشان می دهد، ساختار هزینه ها و بلیط آن قابل رقابت با شرکت های دیگر نیست. در این شرایط به نسل جدید خطوط هوایی فوق العاده کم هزینه مانند Spirit و Allegiant نیاز است. شرکت هواپیمایی رایان ایر سال ۲۰۱۵ سی امین سالگرد فعالیت خود را جشن می گیرد و هدف اصلی آن باید جلوگیری از سیر رو به کاهش در آینده باشد.

برچسب ها

نظرات شما

    حقی می گوید :

    شرکتهای هواپیمایی موفق در طول زمان برای همه با توجه به کارایی و فعلیت وپشتکار و سلامتی سفرها شناخته میشود