ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۰۱
ناحیه منو


اظهار نظر مدیران مایکروسافت پیرامون بازار ایران

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، در دوسال گذشته تلاش بسیاری کرده تا این باور را تغییر دهد. اما همیشه این تفکر ته ذهن ها قرار دارد که قدرت واقعی دنیای تکنولوژی در دست شرکت‌های جدیدتر ...

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، در دوسال گذشته تلاش بسیاری کرده تا این باور را تغییر دهد. اما همیشه این تفکر ته ذهن ها قرار دارد که قدرت واقعی دنیای تکنولوژی در دست شرکت‌های جدیدتر اینترنت-محور مانند فیس بوک، گوگل و آمازون قرار دارد.اما یک حوزه است که مایکروسافت در آن دست بالا را دارد: دسترسی جهانی.

برای چندین دهه ویندوز استاندارد جهانی برای رقابت بوده است و در نتیجه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان زندگی خود را از فروش یا نوشتن برنامه‌هایی بر پایه تکنولوژی مایکروسافت گذرانده‌اند. از این رو مایکروسافت هواداران بسیاری دارد که می‌توانند مشتریان بالقوه بسیاری در آینده باشند.

اظهار نظر مدیران مایکروسافت پیرامون بازار ایران

نادلا در مصاحبه با بیزینس اینسایدر گفت، مردم در کوبا و ایران به محض آنکه زمینه تجارت با آمریکا برایشان فراهم شد، با آن ها تماس گرفته و خواسته‌اند از شرکای مایکروسافت شوند.

او در این باره گفت: « حدود یک ماه پیش ایمیلی از فردی از کوبا به دستم رسید که در آن گفته بود، سلام، من فروشنده ویندوز در کوبا هستم و ما جامعه کاربران ویندوز عظیمی در اینجا داریم. ما سرورهای بسیاری داریم که سرور ویندوز هستند. من می‌خواهم با شما قرارداد شراکت امضا کنم.»

وی افزود: «به محض آنکه توافق هسته‌ای با ایران بدست آمد، هم چنین چیزی را دریافت کردم. ایران از نظر اداری یک کشور کاملا ویندوز-محور است.»مدیر اجرایی مایکروسافت اضافه کرد: در ایمیلی از ایران آمده بود: «ما واقعا شما را اینجا لازم داریم.»

وی خاطرنشان کرد: «به هر کشوری که می‌روم در آنها شرکا و برنامه‌نویسان نرم‌افزار بسیاری برای مایکروسافت در حوزه‌های سلامت و درمان، آموزش و همچنین حمل و نقل در آن منطقه حضور دارند. همه این سیستم‌ها بر اساس تکنولوژی ما ساخته شده اند.»با آنکه گوگل و فیس‌بوک دسترسی جهانی گسترده‌ای دارند، از شبکه مشابه شرکایی برخوردار نیستند که برای امرار معاش خود بر آن‌ها تکیه کنند.

برچسب ها

نظرات شما