ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۲۵
ناحیه منو


اعلام حکم اخلالگران بازار ارز

به گزارش پایگاه مالی اقتصادی حساب من سه متهم پرونده اخلال ارزی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ترتیب به ۲۳، ۲۰ و ۱۰ سال حبس محکوم شده‌ و پیش بینی می‌شود «ل.ر» متواری ...

به گزارش پایگاه مالی اقتصادی حساب من سه متهم پرونده اخلال ارزی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ترتیب به ۲۳، ۲۰ و ۱۰ سال حبس محکوم شده‌ و پیش بینی می‌شود «ل.ر» متواری شده است.۴ سال قبل بود که موضوع تغییر نرخ ارز در کشور به موضوعی فراگیر تبدیل شده و عده زیادی از این رهگذر پولدار شده و عده‌ای هم بی خانمان شدند.

با آغاز رسیدگی به این پرونده تعدادی متهم دستگیر شدند که در بین آنها نام ۳ برادر به میان آمد که بعد‌ها به نام برادران ر شناخته شدند که البته با آن برادران ر که در اصفهان پرونده اتهامی داشتند تفاوت می‌کردند.در تیرماه سال گذشته معاون اول قوه‌قضائیه درباره این پرونده و رسیدگی به آن گفته بود که در این پرونده پنج متهم که برخی از آنها کارمند بانک و برخی دیگر نیز دلال هستند، محاکمه می‌شوند. پس از اظهارنظر سخنگوی قوه قضاییه در مهر ماه سال گذشته وکیل مدافع یکی از متهمان درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: در ارتباط با این پرونده تا کنون حدود ۱۰ جلسه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد جلسه دادگاه، چهار جلسه آن به قرائت کیفرخواست متهمان اختصاص داشت که کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد.

رسیدگی به این پرونده ادامه داشت تا اینکه سرانجام معاون اول قوه قضاییه در نود و چهارمین نشست خبری خود عنوان کرد که برای تعدادی از متهمان پرونده اخلال ارزی حبس‌های طویل المدتی صادر شده است.با پیگیری‌های خبرگزاری فارس مشخص شد برای «الف.ر» متهم اول این پرونده ۲۳ سال حبس از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که متهم ردیف دوم «ی.ر» از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۲۰ سال حبس محکوم شده است.البته در این پرونده «س.ح.س» یکی دیگر از متهمان هم به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.به گفته برخی منابع «ل.ر» یکی دیگر از ۳ برادر هنوز برایش حکمی صادر نشده است و احتمال فراری بودن وی وجود دارد.دو متهم اول پرونده از ابتدا در بازداشت به سر می‌بردند اما برادر سوم «ل.ر» از همان اوایل رسیدگی به پرونده با قرار وثیقه آزاد شده بود.

«ی.ر» از سرمایه داران غرب کشور و صاحب شرکت «خ.ز» و «الف.ن» (برند یک نوع ماءالشعیر)، مجتمع تجاری خ.ز مریوان و صرافی «ز» است.نام این فرد در بحران ارزی سال ۱۳۹۰ بعنوان سرشاخه اصلی اخلال در بازار ارز کشور مطرح شد.

برچسب ها

نظرات شما