ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۳۰
ناحیه منو


اقتصاد بلژیک براثر حملات تروریستی داعش به حالت تعلیق درآمد

اقتصاد بلژیک براثر حملات تروریستی داعش به حالت تعلیق درآمد شبکه ان‌بی‌سی‌نیوز نیز به نقل از منابع امنیتی بلژیکی گزارش داد: از وقوع چندین تلفات در پی این دو انفجار خبر داد. پلیس بلژیک به صورت ...

اقتصاد بلژیک براثر حملات تروریستی داعش به حالت تعلیق درآمد

شبکه ان‌بی‌سی‌نیوز نیز به نقل از منابع امنیتی بلژیکی گزارش داد: از وقوع چندین تلفات در پی این دو انفجار خبر داد. پلیس بلژیک به صورت رسمی از جان باختن یک تن و زخمی شدن چندین نفر دیگر خبر داده است.اما برخی منابع خبری به نقل از نیروهای آتش‌نشانی بروکسل اعلام کرده‌اند که بر اثر این دو انفجار دستکم ۱۳ تن کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. (در انفجار مترو نیز ۱۵ تن دیگر کشته و ۵۵ نفر زخمی شدند).

گزارش‌ها حاکی از این است که فرودگاه بروکسل هدف حمله تروریستی قرار گرفته است.

به گفته برخی منابع خبری این انفجارها در محوطه پروازهای خروجی شرکت «أمریکن ایرلاینز» (American Airlines) در فرودگاه زاون‌تِم بروکسل رخ داده‌اند.

نیروهای امنیتی هم‌اکنون مسافران را از فرودگاه تخلیه کرده‌اند. با این حال علت حادثه مشخص نشده است.

در پی این حادثه، مسیرهای فرودگاه بسته شده است، و حرکت قطارهای مترو به سمت فرودگاه تعلیق شده است.

همچنین پس از این دو انفجار دیگر به هیچ هواپیمایی اجازه داده نشد که در این فرودگاه فرود بیاید. طبق اعلام مقامات این کشور، فرودگاه بلژیک تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

خبرگزاری بلژیک گزارش داد که بیش از وقوع این دو انفجار، گلوله‌هایی شلیک شده و فریادهایی به زبان عربی شنیده شده است.

یک مقام آمریکایی گفته است که دو انفجار رخ داده در فرودگاه بروکسل احتمالا یک حمله تروریستی به تلافی بازداشت شدن صلاح عبدالسلام – مغز متفکر حملات تروریستی پاریس – است.

شبکه خبری روسیا الیوم، از خنثی کردن چند بمب دیگر در فرودگاه بروکسل خبر داد.

وزیر کشور بلژیک سطح هشدار امنیتی در این کشور را به بالاترین سطح رساند.

مرکز کنترل هوایی بلژیک تمامی پروازها به مقصد فرودگاه شهر بروکسل را به شهرهای دیگر این کشور، شامل لییژ و آنتوِرپ هدایت کرد.

متروی بروکسل نیز هدف حمله تروریستی قرار گرفت

این در حالی است که پس از ۲ انفجار در فرودگاه بروکسل، یک انفجار دیگر در یک ایستگاه متروی این شهر در نزدیکی مقر نهادهای اتحادیه اروپا رخ داد.

اسکای‌نیوز گزارش داد که در این انفجار ۱۵ تن کشته و ۵۵ نفر زخمی شدند.

این انفجار در ایستگاه متروی «مال‌بیک» (Maalbeek) رخ داده است.

پس از این حادثه، تمامی ایستگاه‌های مترو و شبکه حمل و نقل عمومی در شهر بروکسل تعطیل شده‌اند.

اتحادیه اروپا از کارکنان خود در خانه‌های باقی مانده و خارج نشوند. سفارت آمریکا نیز به کارکنان خود توصیه کرد که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند.

آخرین اخبار نیز حاکی از این است که مرز بین بلژیک و فرانسه بسته شده است و تدابیر امنیتی در تأسیسات هسته‌ای بلژیک تشدید شده است.

بلومبرگ نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی بلژیک یک بسته مشکوک واقع در خیابان «دِ لا روی» شهر بروکسل را به صورت کنترل شده منفجر کردند.

سرخط اخرین اخبار حملات انتحاری بروکسل را از نظر می گذرانید

– در پی حملات صبح امروز در بروکسل، پلیس انگلیس شمار نیروهایش را در مراکز مهم، از جمله ایستگاه های اصلی اتوبوس و قطار و مراکز گردشگری، افزایش داد.

–  در پی بمب گذاری در فرودگاه و متروی بروکسل، برنامه های سفر با قطار و هواپیما میان انگلیس و بلژیک، لغو شد.

–   برنار کازنوو وزیر کشور فرانسه سه‌شنبه از استقرار ۱۶۰۰ پلیس و ژاندارم دیگر در فرانسه پس از حملات تروریستی بروکسل خبر داد.

– فرودگاه گاتویک لندن در بیانیه ای اعلام کرد: «در نتیجه حوادث وحشتناک بروکسل، ما گشت زنی ها و حضور امنیتی خود را در اطراف فرودگاه افزایش داده ایم».

– سرخطشبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری اعلام کرد: دادستان اتحادیه اروپا اعلام کرد سه انفجار در بروکسل انفجار تروریستی بود.

–  نخست وزیر بلژیک: آنچه از آن میترسیدیم بر سرمان آمد

–  نخست وزیر بلژیک گفت : در دو انفجار فرودگاه و ایستگاه مترو بروکسل ۲۸ نفر  کشته شده اند.

– به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، فرانسه سه شنبه در پی حملات بروکسل، تقویت مبارزه ضد تروریستی را در سطح اروپا خواستار شد.

– انگلیس در پی انفجارهای سه شنبه در بروکسل، حضور نیروهای پلیس را در این کشور افزایش داد. ه گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، خبرگزاری بلژیک سه شنبه اعلام کرد پلیس و ارتش این کشور در پی انفجارهای بروکسل، تدابیر امنیتی را در نیروگاه های بروکسل افزایش داده است.

– خبرگزاری رویترز از بروکسل به نقل از خبرگزاری بلگا گزارش داد در پی انفجارهای مرگباری که امروز  در فرودگاه و مترو بروکسل روی داد، ارتش بلژیک ۲۲۵ سرباز دیگر در پایتخت این کشور مستقر می کند.

– به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس ، به دلیل احتمال حملات تروریستی مرز بلڗیک با فرانسه بسته شد ، این برای نخستین بار پس از برداشته شدن مرزهاست که مرز دو کشور بسته می شود .

برچسب ها

نظرات شما