ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۲۶
ناحیه منو

اقتصاد چین

اقتصاد چین با افت بخش های کلیدی، آرام می گیرد با تلاش پکن برای کنترل اموال و اعتبارات، بخش تولید و خدمات با افت رو می شوند. با نشانه های بیشتری از پایین آمدن نرخ تولید ...

اقتصاد چین با افت بخش های کلیدی، آرام می گیرد

با تلاش پکن برای کنترل اموال و اعتبارات، بخش تولید و خدمات با افت رو می شوند.

 

با نشانه های بیشتری از پایین آمدن نرخ تولید و خدمات در ماه آوریل، اقتصاد چین در حال کند شدن است. این امر از تلاش های پکن برای کنترل رشد دارایی و اعتبارات ناشی می شود.

طبق دو تحقیق مختلف در ماه آوریل، فعالیت در دومین اقتصاد بزرگ دنیا، از خود کاهش نشان می دهد. تولید بیش از حد انتظار پایین آمده است؛ در حالی که دولت تلاش می کند ریسک های مرتبط با افزایش استقراض در چین را کنترل کند.

شاخص PMI اداره ملی آمار، از ۵۱.۸ در ماه مارس، به ۵۱.۲ در آوریل رسیده است. با جدا کردن شاخص رشد، این شاخص بالای ۵۰ بود.

گزارش PMI چین هم در ماه آوریل، در قسمت خدمات نشان دهنده کاهش است. این شاخص از ۵۵.۱، که نشان می داد این بخش با سرعتی ثابت – با افزایش سطح رفاه- در حال گسترش است، در ماه مارس، به ۵۴ کاهش یافته است.

اقتصاد چین با رشد تولید ناخالص ملی ۶.۹ درصد، پیش بینی ها را به چالش کشیده است، اما اقتصاددانان انتظار دارند که سرعت رشد، با اقدامات دولت در جهت گذار از مدل اقتصادی سرمایه گذاری بر اساس بدهی و صادرات به سمت اقتصاد مصرفی، در مدت باقی مانده سال کاهش می یابد.

اقتصاددانان امیدوارند که اخبار در مورد رشد اقتصادی به اندازه کافی مثبت باشد که مقامات چینی در زمینه اقدامات اصلاحی مانند سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی و اتکا به بازار پررونق دارایی ها پا پس نکشند.

Victoria Clarke، اقتصاددان بانک Investec در ابتدای یک تحقیق پیش از گزارش های PMI می گوید:   “جریان ثابت داده های اقتصادی تنها پیش بینی ها را در این زمینه تقویت می کند که مقامات چینی می توانند فقط بر کاهش نابرابری های مالی تمرکز کنند تا این که از رشد اقتصادی حمایت کنند.”

 

برچسب ها

نظرات شما