ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۱:۲۴
ناحیه منو


الزام نصب برچسب قیمت روی محصولات

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت :تمام عرضه کنندگان البسه موظفند با الصاق برچسب قیمت روی کالا ، قیمت واحد کالا را بطور روشن و مکتوب ...

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اظهار داشت :تمام عرضه کنندگان البسه موظفند با الصاق برچسب قیمت روی کالا ، قیمت واحد کالا را بطور روشن و مکتوب و بصورتی که برای همگان قابل رویت باشد ، اعلام کنند. وی گفت:واحدهای متقاضی انجام حراج مکلفند قبل از برگزاری حراج درخواست خود را با ذکر تاریخ پیشنهادی همراه با مدارک لازم برای اخذ مجوز به اتحادیه مربوطه ارایه نموده و تمامی کالاهای موجود در واحد مربوطه را تحت ضوابط آیین‌نامه مذکور به فروش رسانند.

وی در ادامه افزود: این طرح که از تاریخ ۱۵ اسفندماه سال  جاری آغاز شده  و به مدت یک ماه اجرا خواهد شد ، بازرسان و ناظران صنفی نظارت بر سودهای مجاز، نصب برچسب قیمت واحدهای توزیعی پوشاک را نیز کنترل می کنند. مولاخواه در مورد حداکثر سود واحدهای عمده و خرده فروشی اقلام مختلف البسه توضیح داد : مطابق با مصوبه کمیسیون هیات عالی نظارت حدکثر سود فروش اقلام مختلف عمده فروشان ۷ درصد و خرده فروشی ۲۰ درصد باید محاسبه شود.
وی  ادامه داد : عرضه کنندگان عمده لباس زیر ، جوراب ، انواع منسوجات پنبه ای ، پشمی و الیاف مصنوعی و انواع کیف و کفش با ۵ درصد و انواع پوشاک و لباس با ۷ درصد و واحدهای خرده فروش تنها حق دارند اجناس خود را با حاشیه سود ۱۵و ۲۰ درصد به فروش برسانند.
وی گفت : واحدهای صنفی باید بدانند برای جلب مشتری مجاز به استفاده از تبلیغات اغواکننده و خلاف واقع که موجب فریب یا اشتباه خریداران شود ، نیستند و در غیراین صورت علاوه بر تعقیب قانونی از حراج جلوگیری شده و در صورت  متضرر شدن مشتری از این ناحیه جبران خسارت به عهده فروشنده است.
مولاخواه با اشاره به اینکه هرگونه تبانی و تحمیل شرایط از سوی عرضه‎کنندگان اینگونه کالا و خدمات، که موجب کاهش عرضه یا پایین آوردن کیفیت، یا افزایش قیمت شود، جرم محسوب می‎شود اظهار داشت : در هنگام خرید و در صورتی که مشتری بخواهد واحدهای صنفی موظف به ارائه فاکتور معتبر هستند تا در صورت لزوم ، مشتری بتواند حق خود را از طریق قانونی پیگیری کند.
مولاخواه با بیان اینکه ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل و وارداتی در سایت سازمان حمایت به نشانی WWW.CPPO.ir قید شده است تاکید کرد :بازرسان و ناظران صنفی ضمن نظارت بر  سودهای مجاز ،  نصب برچسب  قیمتها  واحدهای توزیعی پوشاک را نیز کنترل می نمایند. در مقابل مردم عزیز نیز سعی کنند از فروشگاه هایی که با قانون گریزی و عدم درج قیمت بر روی کالا به دنبال اجحاف به مصرف کننده و گرانفروشی هستند خرید نکنند.

امید است با مدیریت مسئولین امسال از سودجویی افراد و کسبه متخلف جلوگیری شود و مردم با آسودگی خاطر به استقبال بهار بروند.

برچسب ها

نظرات شما

    برزو می گوید :

    متاسفانه هر سال این حرفها را میزنند ولی کسی رعایت نمکند و کنترلی در کار نیست