ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۰۳
ناحیه منو


الکترونیکی شدن صدور چک ها (چکاوک)

طرح الکترونیکی شدن صدور چک ها با نام سامانه چکاوک از پنجم مهر در چهار استان آغاز شده و گسترش پیدا خواهد کرد.ناصر حکیمی به واحد خبر گفت :‌ اجرای طرح الکترونیکی شدن چک ها ...

طرح الکترونیکی شدن صدور چک ها با نام سامانه چکاوک از پنجم مهر در چهار استان آغاز شده و گسترش پیدا خواهد کرد.ناصر حکیمی به واحد خبر گفت :‌ اجرای طرح الکترونیکی شدن چک ها در استان های البرز، قم، قزوین و زنجان آغاز شده است و تا پایان آذر در همه استان ها عملیاتی می شود. وی با اشاره به استانداردسازی چک ها از سال آینده گفت : ‌با این کار، برگه چک همه بانک ها ، طرح و اندازه چک ها ، یکسان سازی می شود که امنیت چک ها را افزایش می دهد و شناسایی چک های جعلی آسان تر می شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی افزود : در سامانه چکاوک به دلیل اینکه چک ها به صورت الکترونیکی مبادله می شوند ،‌ این طرح به شعب بانک ها کمک می کند اسناد دیگر بانک ها را به راحتی تشخیص دهند و امکان هر گونه سوء استفاده به حداقل برسد.
حکیمی درباره تراکنش ناموفق خودپردازها نیز گفت : در تراکنش های ناموفق معمولا بلافاصله مبلغ به حساب کسر شده بازمی گردد اما یک درصد تراکنش های ناموفق به مغایرت های طولانی تر منجر می شود.
مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی افزود :‌در این تراکنش ها که مشتری از پولش به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت محروم می شود بانک ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان جبرانی در نظر گرفته است تا درباره اینکه بانک از پول کسانی که در این مدت از سپرده شان محروم هستند استفاده می کند ، شبهه ای پیش نیاید.
حکیمی درباره اجرای رمز توکن برای امضای دیجیتال نیز گفت : هماهنگی های خوبی با وزرات صنعت ، معدن و تجارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی انجام داده ایم تا قابلیت پذیرش متقابل گواهی امضای دیجیتال فراهم شود.

“حساب من” با هدف ارائه دانش مالی در فضایی یکسان و شعار “افزایش دانش من = افزایش حساب من” در قسمت آشنایی با بانک ها به اطلاع رسانی می پردازد.

برچسب ها

نظرات شما

    ناصر می گوید :

    در صورتی که کارشناسی شده باشد بسیار خوب است

    یاسر می گوید :

    بنظرم باید کارشناسی بیشتری در این مورد انجام گیرد