ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۰۱
ناحیه منو


امارات ،ثروتمندترین کشور منطقه

امارات ،ثروتمندترین کشور منطقه براساس گزارشی که موسسه مالی "کردیت سوسی" منتشر کرده است که افراد بالغ در قطر و امارات به طور میانگین بیش از ۱۴۰ هزار دلار دارایی شخصی دارند. در این گزارش تاکید شده ...

امارات ،ثروتمندترین کشور منطقه

براساس گزارشی که موسسه مالی “کردیت سوسی” منتشر کرده است که افراد بالغ در قطر و امارات به طور میانگین بیش از ۱۴۰ هزار دلار دارایی شخصی دارند.

در این گزارش تاکید شده است که در قطر میانگین بیشترین سطح دارایی از اواسط نیمه دوم سال ۲۰۱۴ میلادی تا نیمه دوم سال جاری میلادی با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۵۷ هزار دلار رسیده است. بلافاصله پس از این کشور امارات متحده عربی قرار گرفته است که میانگین درآمد شخصی با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۱۴۴.۴۰۰ دلار رسیده است.

طبق این گزارش، در مقیاس درآمد کل، عربستان سعودی در میان کشورهای عضو خلیج فارس با دارایی کل ۷۰۰ میلیارد دلار از منظر اقتصادی در رده نخست جای گرفته است و امارات متحده عربی با دارایی تقریبی ۶۰۰ میلیارد دلار پس از عربستان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) حدود ۳۳۰ هزار میلیونر زندگی می کنند که از سال ۲۰۰۰ میلادی بیش از ۲۴۰ درصد افزایش داشته است. تا سال ۲۰۲۰ جمعیت میلیونرهای این منطقه طبق پیش بینی ها به ۵۰۰ هزار نفر می رسد. در این گزارش آمده است که میزان دارایی ها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از سال گذشته تا اواسط سال جاری میلادی با کاهش ۲..۲ درصدی به ۴.۴ تریلیون دلار می رسد.

به گفته کارشناسان، این کاهش در سطح درآمد به دلیل کاهش تند قیمت نفت خام صورت میگیرد، نفت اصلی ترین موتور اقتصادی رشد کشورهای عرب است. در جهان، میزان درآمد دارایی‌ها حدود ۱۲.۴ تریلیون دلار و یا ۴.۷ درصد کاهش می یابد که این کاهش به دلیل نرخ متغییر دلار صورت می گیرد. میزان درآمد افراد بالغ نیز با ۶.۲ درصد کاهش به ۵۲.۴۰۰ دلار می رسد.در این گزارش آمده است که درآمد و دارایی یکی از اصلی ترین موارد و علل سیستم های اقتصادی است. امروز نیز منطقه پر تنش خاورمیانه صحنه چندین جنگ است و بسیاری از مردم سوریه، عراق، افغانستان، لیبی و چند کشور دیگر برای زنده ماندن و فرار از درگیری‌ها به اروپا پناه می ‌برند.

برچسب ها

نظرات شما