ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۱۱
ناحیه منو


انتخاب رشته حسابداری

این روزها بازار کنکور و انتخاب رشته بسیار داغ است و بسیاری از جوانان درحال تصمیم گیری برای آینده خود هستند . عده زیادی بر اساس علایق و برخی بر اساس توانایی های خود انتخاب ...

این روزها بازار کنکور و انتخاب رشته بسیار داغ است و بسیاری از جوانان درحال تصمیم گیری برای آینده خود هستند . عده زیادی بر اساس علایق و برخی بر اساس توانایی های خود انتخاب رشته می نمایند . اما نکته بسیار مهمی که لازم است در هنگام انتخاب رشته مد نظر داشته باشید ، بازار کار و موقعیت های شغلی دانش آموختگان در رشته تحصیلی مورد نظرتان است .

معمولا رشته های اقتصادی ، مانند اقتصاد نظری ، بازرگانی ، بانکداری و امثالهم دارای آینده شغلی مناسب و بازار کاری بسیار خوبی هستند و دانش آموختگان این رشته ها می توانند در مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی ، در شرکت های معتبر مشغول به کار شوند . همچنین استخدام دانش آموختگان رشته های گروه اقتصاد در بانک ها بسیار زیاد است .

از دیگر رشته هایی که می توان به آینده شغلی روشن آن اشاره نمود ، رشته حسابداری است . برخی از دانشجویان این رشته حتی در حین تحصیل نیز وارد بازار کار می شوند . با نگاه مختصری به آگهی روزنامه ها متوجه بازار کار پر رونق رشته حسابداری خواهید شد . بسیار مهم است که در حین تحصیل در رشته حسابداری ، علاوه بر تسلط بر واحدهای درسی ، کار با نرم افزارهای شناخته شده حسابداری نظیر نرم افزار هلو را نیز بیاموزید تا استخدام شما در سمت های بالاتر و در شرکت های معتبر به سهولت انجام پذیرد .

در پایان به خاطر داشته باشید که ورود به هر رشته و زمینه کاری ، نیازمند علاقه و پشتکار فراوان است تا همواره از کار کردن لذت ببرید و در کار خود انرژی و خلاقیت کافی به خرج دهید .

وب سایت حساب من برای شما آرزوی موفقیت روز افزون در تمامی مراحل زندگی را داراست .

برچسب ها

نظرات شما