ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۲۵
ناحیه منو


انتقاد از حضور خصولتی ها در حمل و نقل

رئیس انجمن تشکل‌های حمل و نقل بار با بیان اینکه در چند سال گذشته حمل و نقل بار جاده‌ای رشد نداشته است، گفت: شرکت‌های خصولتی قدرت رقابت را از ما گرفته‌اند.حسین احمدی‌زاده در مراسم گرامیداشت ...

رئیس انجمن تشکل‌های حمل و نقل بار با بیان اینکه در چند سال گذشته حمل و نقل بار جاده‌ای رشد نداشته است، گفت: شرکت‌های خصولتی قدرت رقابت را از ما گرفته‌اند.حسین احمدی‌زاده در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل اظهارداشت: باید دید که از ۲۶ آذر ۶۲ که رانندگان به فرمان حضرت امام کالاها را از جنوب به سراسر کشور رساندند، تاکنون چه اقداماتی برای این بخش انجام شده است و برای رانندگان در این مدت چه کرده‌ایم؟

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تشکل‌های کشور نتوانسته کاری را برای این صنف انجام دهد، بیان کرد: متاسفانه بر اثر ناهماهنگی میان مجموعه‌های کشور، این صنعت ضربه می‌خورد و معتقدم که ما از تحریم ضربه نمی‌خوریم بلکه همه مشکلات از خودمان است.

رئیس انجمن تشکل‌های حمل و نقل بار با اشاره به اینکه عملکرد ما نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته است، گفت: به علت تداخل سازمان‌های دیگر در امور حمل و نقل، کارهای ما به نتیجه نمی‌رسد و زمانی که بودجه حمل و نقل در اختیار چند ارگان قرار دارد، چه انتظاری را می‌توان برای نوسازی ناوگان داشت.

احمدی‌زاده افزود: در زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها به ما اعلام شد که تسهیلاتی را به ما می‌دهند و هزینه‌های ما افزایش پیدا نمی‌کند اما به هیچ کدام از اینها عمل نشد.

وی با اشاره به اینکه با نوسازی کامیون، مصرف گازوئیل از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش پیدا می‌کند، بیان کرد: همچنین نوسازی ناوگان موجب صرفه‌جویی در لاستیک، روغن و دیگر موارد کامیون می‌شود اما متاسفانه تسهیلاتی برای واردات کامیون نمی‌دهند.

رئیس انجمن تشکل‌های حمل و نقل بار با اشاره به اینکه هیچ انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران در بخش حمل و نقل باقی نمانده است، گفت: شرکت‌های خصولتی و سازمان‌های مختلف وارد حمل و نقل شدند و قالب حمل و نقل را از ما گرفته‌اند و متاسفانه ما قدرت رقابت با آنها را نداریم.

احمدی‌زاده افزود: امور واگذاری تصدی‌گری دولت به تشکل‌ها، سیستم تک باری در ناوگان بار، عدم اجرای شرکت محوری در حمل و نقل، وجود سازمان‌های موازی، دخالت شهرداری‌ها در امور حمل و نقل، اخذ عوارض سنگین از شرکت‌های حمل و نقل، مالیات‌های سنگین از شرکت‌ها و کامیون‌های تحت پوشش و مالیات بر ارزش افزوده از مشکلات این صنعت است.

وی با بیان اینکه در حمل و نقل بین‌المللی با تعدد در مراکز تصمیم‌گیری مواجه هستیم، افزود: در چند سال گذشته در حمل و نقل بار رشدی نداشتیم؛ ضمن آنکه در توسعه روابط بین‌المللی که وظیفه اصلی وزارت امور خارجه است، باید باورهای بخش خصوصی در نظر گرفته شود که الان به آن توجهی صورت نمی‌گیرد.

احمدی‌زاده با انتقاد از عدم ساماندهی مرزهای کشور، گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل بین‌الملل باید انجام گیرد زیرا با توجه به فرسودگی ناوگان، ما قدرت رقابت در عرصه بین‌المللی را نداریم.

برچسب ها

نظرات شما

  ahmadbeigi می گوید :

  cheemon to keshvar samaan dare akhe?

  شهزاد ی می گوید :

  تداخل در امور حمل و نقل. این دیگه شاهکاره

  میرزایی می گوید :

  خصولت؟