ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۶ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۴:۵۶
ناحیه منو


انتقاد اکبر ترکان از بانک مرکزی

اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد اظهار امیدواری کرد که به زودی دستگاه‌های ملی و وزارتخانه‌ها از مناطق آزاد دست بردارند، چون این موضوع مشکلات زیادی را برای مناطق ایجاد کرده است.وی با بیان اینکه ...

اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد اظهار امیدواری کرد که به زودی دستگاه‌های ملی و وزارتخانه‌ها از مناطق آزاد دست بردارند، چون این موضوع مشکلات زیادی را برای مناطق ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه باید الگوی خوبی در مناطق آزاد اجرایی شود تا این مناطق به‌ عنوان نمونه‌ای بارز از رشد و توسعه در تمامی کشور تسری یابند، گفت: توسعه‌ صادرات، تسهیل تولید، انتقال فناوری و تأمین نیازهای کشور از موارد مهمی است که باید از سوی مناطق پیگیری شود.

ترکان با اشاره به این‌که بزرگ‌ترین آسیب به مناطق آزاد کم‌توجهی به فرهنگ و مسائل اجتماعی این مناطق است، تاکید کرد: برای بهبود این وضعیت در شورای عالی مناطق آزاد معاونتی به عنوان معاونت فرهنگی و اجتماعی از سوی دبیرخانه تشکیل شده تا به این مسائل توجه کند.
تعلل بانک مرکزی عامل تاخیر در تدوین قوانین پولی و بانکی خاص مناطق آزاد

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاخیر در تدوین قوانین پولی و بانکی خاص مناطق آزاد به دلیل تعلل بانک مرکزی است؟ گفت: تاخیر این موضوع به بانک مرکزی مربوط است که تا به امروز تصمیمی در این زمینه نگرفته و هنوز این موضوع در حال رفت و برگشت به بانک مرکزی است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بازار روسیه و کشورهای حوزه‌ خزر فرصت بسیار مناسبی برای کشور محسوب می‌شوند، اظهار کرد: منطقه‌ آزاد انزلی به خصوص با توجه به افزایش ظرفیت سردخانه‌ها و امکانات انباری در بخش مواد غذایی و کشاورزی فرصت خوبی برای کشور محسوب می‌شود و در این زمینه بندر کاسپین در قطب منطقه‌ آزاد انزلی قرار دارد که باید سال جاری به بهره‌برداری برسد.

برچسب ها

نظرات شما

    مقسومی می گوید :

    بسیار فکر خوبی است بشرط اینکههمه دستگاهاکمک کنند