ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۵۴
ناحیه منو


انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج و تخلف تعاونی اعتباری فرشتگان

انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج و تخلف تعاونی اعتباری فرشتگان به گزارش اخبار مالی حساب من ،دادسرای تهران اظهار بر رسیدگی قضایی به پرونده ثامن‌الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد ...

انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج و تخلف تعاونی اعتباری فرشتگان

به گزارش اخبار مالی حساب من ،دادسرای تهران اظهار بر رسیدگی قضایی به پرونده ثامن‌الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد وجوه به سپرده‌گذاران پیگیری ‌کرده است. طبق آخرین تصمیم بانک مرکزی که با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی اتخاذ گردیده، منتهی به انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج شده و طبق ماده ۵۵ قانون تعاون، هیات تصفیه امور مالی این تعاونی اعتباری را بر عهده خواهد گرفت.

 

دادستان تهران با تاکید بر این که دادستانی رسیدگی قضایی به این پرونده را به سرعت به سرانجام خواهد رساند، اظهار داشت: به رغم تشکیل هیات تصفیه برای انجام و پیگیری امور مالی موسسه، همکاری و حمایت قضایی دادستانی برای استرداد وجوه سپرده‌گذاران ادامه خواهد یافت.

 

دادستان تهران با اشاره به این که وجوه این تعاونی اعتباری در اختیار دادستانی نیست از سپرده‌گذاران خواست که از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند؛ زیرا که از این پس اقدامات مالی موسسه ثامن‌الحجج برعهده هیئت تصفیه خواهد بود و دادسرای تهران صرفا به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد.دادستان تهران تاکید کرد: بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات سپرده‌گذاران باشد که البته اقدامات مناسبی هم در این زمینه صورت گرفته است.

 

دادستان تهران افزایش تعداد موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را موجب نگرانی خواند و در خصوص ماهیت یکی از این موسسه‌ها اظهار داشت: از جمله آن‌ها، تعاونی اعتباری فرشتگان است که حسب اعلام بانک مرکزی میلیاردها تومان در آن حیف و میل شده است.

 

وی جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی موسسه‌‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را مستلزم تشدید نظارت بانک مرکزی دانست و معضل این‌گونه موسسات و تعاونی‌های اعتباری را از این جهت که معمولاً سود بیشتری به سپرده‌ها اختصاص می‌یابد قابل توجه خواند.

برچسب ها

نظرات شما