ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۳۳
ناحیه منو


اهدای یک‌سوم از سهام توییتر به کارمندان

به گزارش حساب من مدیر و موسس توییتر در توئیتی به کارمندان خود گفت تصمیم گرفته است تا یک‌سوم از سهام خود که دقیقاً یک درصد از سهام کل توئیتر می‌شود را میان آن‌ها به‌طور ...

به گزارش حساب من مدیر و موسس توییتر در توئیتی به کارمندان خود گفت تصمیم گرفته است تا یک‌سوم از سهام خود که دقیقاً یک درصد از سهام کل توئیتر می‌شود را میان آن‌ها به‌طور مساوی تقسیم کند.این هدیه بزرگ پس از بازگشت دوباره جک دورسی به سمت مدیر اجرایی توئیتر، منصوب شدن امید کردستانی به سمت رئیس هیئت اجرایی توئیتر و انتشار خبر خرید ۴ درصد از سهام توئیتر توسط استیو بالمر – مدیر سابق اجرایی مایکروسافت – اتفاقی جالب و خوشایند تعبیر می‌شود.

ارزش پولی این‌یک درصد اهداشده به کارمندان حدود ۲۱۴ میلیون دلار است که باید میان ۳۹۰۰ کارمند این شرکت نرم‌افزاری توزیع شود.

وی در توئیت خود نوشت من یک‌سوم از سهام خود معادل ۱ درصد از سهام توئیتر را به کارمندانم باهدف سرمایه‌گذاری مستقیم روی نیروهای خودم اهدا می‌کنم.

البته هفته گذشته اعلام شد ۳۳۶ کارمند باید از این کمپانی جدا شوند (معادل ۸ درصد از نیروها) و اهدای سهام حرکتی اخلاقی در جهت جبران تصمیمی است که ناچار به دلیل شرایط اقتصادی کمپانی گرفته‌شده است.مدتی قبل جک دورسی مؤسس و مدیر کمپانی پرداخت الکترونیکی موبایل – اسکوآر – تصمیم گرفت ۱۵ میلیون از سهام خود را میان کارمندان توزیع کند.

فلسفه وی از توزیع سهام بر اساس توئیتی که کرده این است که : اگر سهم کوچکی از یک‌چیز بزرگ را در اختیار داشته باشم بهتر از داشتن قسمت عمده از یک‌چیز کوچک است!

برچسب ها

نظرات شما