ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۱۹
ناحیه منو


ایران،برنده دادگاه گازی

پس از مساحمه شرکت گازی فرانسوی و طرح شکایت ایران شرکت گاز فرانسه باید ده میلیون دلار به ایران پرداخت کند، پس از اقامه دعوا از طرف شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ایران، دادگاه بین ...

پس از مساحمه شرکت گازی فرانسوی و طرح شکایت ایران شرکت گاز فرانسه باید ده میلیون دلار به ایران پرداخت کند، پس از اقامه دعوا از طرف شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ایران، دادگاه بین المللی شرکت گاز فرانسه را به پرداخت این مبلغ محکوم کرد.سامی وند مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی ایران از محکومیت شرکت «سفره گاز» فرانسه در داوری بین المللی خبر داد و گفت: ضمانت نامه ۱۰ میلیون دلاری این شرکت ضبط و به حساب شرکت ملی گاز ایران منتقل شد.

 

پس از ابراز نارضایتی برخی از کارشناسان ایرانی از شرکت توتال فرانسه به دلیل عملکرد دوگانه این غول نفتی در تکمیل فعالیت‌های اکتشافی در پارس جنوبی، در نهایت شرکت ملی گاز ایران با ارائه مستنداتی موفق به محکوم کردن شرکت گازی سفره گاز فرانسه شد.اختلاف بین شرکت ملی گاز ایران و شرکت سفره گاز فرانسه مربوط به اجرای طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در مخزن یورتشای ورامین است که ایرانی ها به عدم اجرای تعهدات قرارداد توسط این شرکت فرانسوی، در نهایت از سفره گاز به داوری بین المللی اقامه داعوا کردند.

مسعود سامی وند با اعلام اینکه شرکت ذخیره سازی گاز از طریق دفتر ریاست جمهوری با ارائه مستندات خود در مورد پروژه یورتشای ورامین و قرارداد شرکت سفره گاز فرانسه توانست این شرکت را در دادگاه های فرانسه محکوم کند تصریح کرد: در حال حاضر ضمانت نامه ۱۰ میلیون دلاری این شرکت ضبط شده و مبلغ آن به حساب شرکت ملی گاز ایران واریز شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای دریافت خسارت، شکایت جداگانه ای نیز از شرکت سفره گاز فرانسه شده است، تاکید کرد: با توجه به مستندات موجود در مورد رها کردن فعالیت این شرکت در مخزن ذخیره سازی یورتشای ورامین و عمل نکردن به تعهدات خود، شکایت یاد شده انجام شده است. با اجرای طرح ذخیره سازی گاز طبیعی در مخزن یورتشای ورامین، قابلیت ذخیره سازی ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در مرحله نخست فراهم می شود و این میزان تا ۱۵ میلیون متر مکعب قابل افزایش است. مخزن ذخیره سازی یورشای ورامین در ۳۰ کیلومتری جنوب ورامین و در ورودی کویر قرارگرفته و به مراکز عمده مصرف و خطوط انتقال گاز نیز نزدیک است.

برچسب ها

نظرات شما