ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۰۸
ناحیه منو


ایران جزو ۵ کشور پناهنده پذیر دنیاست

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من ،آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین الملل که در رسانه های سوئد و دیگر کشورهای جهان مورد بازتاب قرار گرفته است نشانگر این حقیقت است که ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من ،آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین الملل که در رسانه های سوئد و دیگر کشورهای جهان مورد بازتاب قرار گرفته است نشانگر این حقیقت است که ۱۰ کشور بتنهایی پذیرای بیش از نیمی از پناهندگان و آوارگان کل جهان هستند. به عبارت دیگر تنها ۱۰ کشور بیش از جمع کل همه دیگر کشورهای جهان پذیرای پناهندگان و آوارگان در خاک خود هستند.

 

“سالیل شتی ” دبیرکل سازمان عفو بین الملل همزمان با رونمایی ازاین آمار گفت که «تعداد اندکی از کشورهای جهان تنها بواسطه اینکه درهمسایگی یک بحران قرار دارند مجبور به پذیرش مسئولیتی بسیار سنگین شده اند».

دبیرکل سازمان عفو بین الملل همچنین خاطرنشان ساخت که مشکل تعداد آوارگان و پناهندگان نیست بلکه مشکل این است که بسیاری از کشورهای ثروتمند جهان پذیرای «کمترین تعداد ممکن هستند و کمترین مسئولیت را می پذیرند» .

به گفته سازمان عفو بین الملل اگر «همه کشورهای جهان به تناسب با جمعیتشان پذیرای پناهندگان می شدند، چالش یافتن محل زندگی برای پناهندگان راحت تر حل می شد.

بر اساس آمار سازمان عفو بین المللی کشور کوچک اردن با پذیرش ۲،۷میلیون پناهنده در صدر فهرست کشورهای پذیرای آوارگان و پناهندگان قرار دارد و پس از  اردن:

۲- ترکیه با ۲،۵ میلیون

۳- پاکستان با ۱،۶ میلیون

۴- لبنان با ۱،۵ میلیون

۵- ایران با ۹۷۹ هزار

۶- اتیپوپی با ۷۳۶ هزار

۷- کنیا با ۵۵۴ هزار

۸- اوگاندا با ۴۷۷ هزار

۹- کنگو با ۳۸۳ هزار

۱۰- چاد با ۳۶۹ هزار

 

برچسب ها

نظرات شما