ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۱:۴۳
ناحیه منو


این ۷ کار را در ۱۰ دقیقه نخست روز کاری­تان انجام دهید

انسان­‌های مولد می­‌دانند که ۱۰ دقیقه نخستین روز کاری­شان در اداره بر مقدار کاری که می­‌توانند انجام دهند موثر است. افراد مولد مطمئن می­‌گردند که قبل از پرداختن به کار، یک سری امور را به ...

انسان­‌های مولد می­‌دانند که ۱۰ دقیقه نخستین روز کاری­شان در اداره بر مقدار کاری که می­‌توانند انجام دهند موثر است. افراد مولد مطمئن می­‌گردند که قبل از پرداختن به کار، یک سری امور را به انجام رسانند.بنابراین چنانچه علاقه مندید در بهره وری­تان تغییر اساسی ایجاد کنید، این ۷ کار را در ۱۰ دقیقه نخست روز کاری­تان انجام دهید .

 

۱- چیز که به خاطر داشتن آن‌ها شکرگزار هستید را بنویسید

مطالعه‌­ای که در دانشگاه میامی بر روی شکرگزاری انجام شد ثابت کرد افرادی که یک گزارش روزانه از موهبت‌­های الهی در نزد خود نگه می­دارند سرحال تر، مولدتر و بسیار شادترند. شرلی تاورز، متخصص و مربی توسعه در کتاب خود “بذرهای موفقیت” می­‌گوید: “نتایج مطالعه نشان داده است که شکرگزاری روزانه به گزارشاتی مبنی بر هوشیاری بیش‌تر، شور و هیجان بیش‌تر، عزم قوی تر، مثبت اندیشی و انرژی بیش‌تر منجر شده است. علاوه بر آن، افراد شکرگزار استرس و افسردگی کمتری را تجربه کرده، در کمک به دیگران تواناتر بوده، منظم تر ورزش کرده و در حرکت به سوی اهداف شخصی پیشرفت بیش‌تری داشته‌­اند. بر اساس یافته‌­ها، انسان­‌هایی که احساس خوشبختی می­‌کنند بیش‌تر دوست داشته می‌­شوند.”

 

۲- میز خود را تمیز کنید

هیچ چیز بیش‌تر از در هم ریختگی باعث کاهش بهره­‌وری نمی­‌شود. اگر همیشه دنبال خودکار، دستگاه گیره زنی، نوت پد و یا اسناد مهم می‌­گردید، در واقع زمانی را هدر داده اید که هیچ گاه قادر به جبران آن نخواهید بود. در ۱۰ دقیقه نخستین کارتان زمان کوتاهی را به این موضوع اختصاص داده و مطمئن شوید همه چیز بر روی میزتان مرتب بوده و دقیقا همان جایی هستند که باید باشند.

 

۳- با همکاران‌تان ارتباط برقرار کنید

روز خود را با چند سلام دوستانه به رفقای اداری خود شروع کنید. قسمت عمده بهره‌وری، آگاهی به این مطلب است که چه زمانی و از چه کسی سوال بپرسید. تلاش مبنی بر انجام همه کارها بدون درخواست کمک از دیگران باعث ایجاد موانعی در مسیر دست یابی به اهدافتان می­‌گردد. از این‌رو مطمئن گردید که رابطه کاری مثبتی با همکاران خود ایجاد کرده و آن را حفظ کنید. افراد مولد بر اهمیت این موضوع واقف‌­اند، بنابراین مدت زمان کوتاهی از ۱۰ دقیقه نخست هر روز را به چرخ زدن در اداره و گفتن عبارت “صبح بخیر” می‌گذرانند.

 

۴- تا از مهم ترین اهدافی که برای روز کاری خود در نظر گرفته‌­اید را بنویسید

افراد مولد زمانی را به نوشتن ۳ کار اصلی می‌­پردازند که اگر انجام پذیرد، روزشان به یک روز موفق تبدیل می­‌گردد. این کار کمک می‌­کند تا چنانچه روز کاری­تان به علت مشغله‌­های اداری رو به تحلیل رفت، بتوانید بر هدف اصلی خود تمرکز کنید.

 

۵- لیست کارهایی که قرار است انجام شود را مرور کرده و آنها را تثبیت کنید

هنگامی که بر سر اولویت­‌هایتان به توافق رسیدید، ضروری است که زمانی را اختصاص داده و مطمئن شوید اموری که برای خودتان ترتیب داده‌­اید متناسب با اهداف و اولویت­‌هایتان است. داشتن لیست دقیقی از کارهایی که قرار است انجام شود، روزتان را سازماندهی کرده و کمک می­‌کند تا امور خاصی که بایستی پیرامون آن‌ها برنامه ریزی شود را دریابید.

 

۶- تصدیق نامه روزانه­‌تان را بنویسید

انسان‌­های مولد شادمان، مثبت و خوش بین هستند. آن‌ها وقت خود را در حالی که در منفی گرایی فرو رفته‌­اند هدر نمی‌دهند. آنان زمان خود را برای اقدام به انجام کاری صرف می­‌کنند. ماتیو دی دلا پورتا، نویسنده چگونگی شادمانی می­‌نویسد “تصدیق نامه‌­های روزانه ذهن­تان را تمرین می­‌دهد تا مثبت فکر کنید؛ آن‌ها حقایق تعالی دهنده‌­ای هستند که می­‌خواهید آن‌ها را باور کرده و محکومیت‌­های تسلی بخشی درباره خودتان و یا به طور کلی دنیا هستند. با استفاده از آن‌ها می‌توانید به شکلی پیشگیری کننده و به طور دائمی طرز فکرتان را تغییر دهید.”

 

۷- یک جمله الهام بخش بخوانید

روزتان را با کلمات خردمندانه از موفقیت انسان­‌های مولد قبل از خود به طور اساسی تغییر دهید. انسان­‌های مولد قبل از پرداختن به کار، با خواندن جملات الهام بخش، از نیاکان خود الهام می­‌گیرند.

 

برچسب ها

نظرات شما