ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۳۵
ناحیه منو


باهوش ترین های دنیا چگونه سریع تر یاد می گیرند.

باهوش ترین های دنیا چگونه سریع تر یاد می گیرند. مطمئن ترین راه برای تسلط به یک موضوع توانایی توضیح آن به شخصی است که چیزی درباره آن نمی داند.به عنوان یک کارآفرین سخت کوش با ...

باهوش ترین های دنیا چگونه سریع تر یاد می گیرند.

مطمئن ترین راه برای تسلط به یک موضوع توانایی توضیح آن به شخصی است که چیزی درباره آن نمی داند.

به عنوان یک کارآفرین سخت کوش با چالش های گوناگونی مواجه هستید که حل آن ها باعث رشد کسب و کار شما می شود.

برای پیدا کردن این راه حل ها، باید ذهنتان را به یادگیری موضوعات جدید و گاه پیچیده اختصاص دهید. این روند یادگیری ممکن است ساعت ها زمان ببرد، بعضی وقت ها با توجه به ماهیت چالش پیش رو، حتی بیشتر هم وقت می برد. متاسفانه، شما معمولا نعمت این وقت اضافی را ندارید.

بدتر از آن، به یاد آوردن اطلاعات هنگامی که بیش از حد کار می کنید و استرس دارید، مشکل است، اما اگر نمی توانید چیزهایی که یاد گرفته اید را به یاد بیاورید، هرگز دانش لازم برای حل مشکلات ناآشنا را به دست نمی آورید.

خوشبختانه راه حلی ساده وجود دارد.

Richard Feynman، فیزیکدان برنده جایزه نوبل، به راه حلی برای یادگیری سریع هر موضوعی و همینطور نگهداری طولانی تر آن در حافظه رسید. این روشی است که ابداع کرده و چگونگی استفاده از آن را در زندگی و کسب و کارتان شرح می دهد.

تکنیک Feynman

پایه تکنیک Feynman این است: قبل از این که بتوانید چیزی را واضح توضیح بدهید، باید کاملا آن را متوجه شوید.

برای Feynman، یادگیری شامل حفظ کردن موضوعات پیچیده نیست. تکنیک او بر روی ساده تر کردن این موضوعات برای درک آن ها تمرکز دارد. در نتیجه، هر چقدر فهم یک موضوع ساده تر باشد، به یاد آوردن آن هم ساده تر است.

تکنیک Feynman می تواند به شما در یادگیری هر چیزی کمک کند. اما شما به منظور حل مشکلات کسب و کارتان این جا هستید، نه بردن یک بازی گروهی. برای بهره برداری هر چه بیشتر از این تمرین، روی یادگیری موضوعات مربوط به کسب و کارتان تمرکز کنید.

مرحله ۱ یک موضوع انتخاب کنید.

اسم موضوع انتخاب شده تان را روی کاغذ بنویسید. منابع خواندنی برای موضوع مورد نظر پیدا کنید(وبلاگ، کتاب، پادکست). هر گاه چیز جدید راجع به موضوع یاد گرفتید روی کاغذ بنویسید.

مرحله ۲- به یک کودک آموزش دهید.

برای موضوع انتخابی شرحی بنویسید، مطمئن شوید که تا جا ممکن ساده و واضح باشد. تصور کنید که موضوع را در یک کلاس برای بچه ها تدریس می کنید؛ کسانی که دایره لغات محدودی دارند و اصلاحات پیچیده کسب و کار را متوجه نمی شوند.

مردم تمایل به پیچیده کردن توضیحات دارند تا کمبود اطلاعاتشان را پنهان کنند. با ساده نگاه داشتن موضوع و تشخیص مفهوم های ضروری و رابطه بین آن ها، می توانید به سرعت نقاط ضعف دانش خود را شناسایی کنید.

مرحله ۳- ساده سازی

مواقعی پیش میاید که مفهوم های ضروری را فراموش می کنید یا برای توضیح روشن از چیزی، با خود کلنجار می روید. این بدین معنی است که وقت برگشت و مراجعه به کتاب است.

منابع خواندنی خود را مرور کنید و ضعف دانش خود را پر کنید. برای خلق توضیحات ساده، شما نیاز به درک و تفسیر چیزی که می خوانید دارید، نه این که فقط به طور سطحی به نوشته ها نگاه کنید. به مطالعه یادداشت های خود بپردازید تا زمانی که بتوانید با اطمینان موضوع مورد نظر را با مفهوم های پایه ای توضیح بدهید.

به طور طبیعی، برخی موضوعات ادراکی تر و پیچیده تر از بقیه هستند. در این موارد، ضروری است که موضوع به توصیفات کوچک تر و به هم پیوسته تقسیم شود؛ تا این که یک توصیف نامنظم و مشکل ارائه گردد.

مرحله ۴ – تکرار

حتی توضیحات مناسب هم می توانند ساده تر شوند. به مرور منابع، یادداشت برداری و بازنگری توضیحاتتان  ادامه دهید. قبل از این که بدانید، تسلط کاملی به موضوع پیدا می کنید.

همین! تکنیک Feynman  به طرز قابل ملاحظه ای ساده است و به همین خاطر هم موثر است.

تمرکز بر روی خلق توصیفات واضح و ساده، شما به سرعت موضوعات جدید را یاد می گیرید و به یاد می آورید. بنابراین چالش های کسب و کارتان را شناسایی کنید، موضوعات را انتخاب کنید، به کتاب مراجعه کنید و به ساده کردن توصیفات ادامه دهید تا جایی که موضوع جدید کاملا در ذهن شما جا بیفتد. شما تعداد زیادی از چالش های جدید کسب و کار را حل خواهید کرد، قبل از آن که بدانید.

https://www.entrepreneur.com/article/292986

 

برچسب ها

نظرات شما