ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۹:۲۵
ناحیه منو


بحران آلودگی هوای خوزستان

بحران آلودگی هوای خوزستانبه گزارش اخبارمالی حساب من نماینده مردم اهواز با اشاره به قطعی آب و برق و تعطیلی مدارس و ادارات بسیاری از شهرهای خوزستان، درخواست تشکیل ستاد مبارزه با بحران را مطرح ...

بحران آلودگی هوای خوزستان

به گزارش اخبارمالی حساب من نماینده مردم اهواز با اشاره به قطعی آب و برق و تعطیلی مدارس و ادارات بسیاری از شهرهای خوزستان، درخواست تشکیل ستاد مبارزه با بحران را مطرح کرد و از کابینه دولت خواست جلسه‌ای در خوزستان تشکیل دهند و وضعیت را از نزدیک ببینند.

جواد کاظم نسب، در توضیح وضعیت بحرانی خوزستان، گفت: روزهای هشتم و نهم بهمن‌ماه بحران شدیدی در اهواز ایجاد شد که منجر به قطعی آب و برق و تلفن شد و از روز گذشته نیز به جز اهواز شهرهای آبادان، خرمشهر، هندیجان،‌ باوی و حمیدیه و کارون نیز با این مشکل مواجه شده‌اند و مراکز خدماتی و اداری تعطیل شده و زندگی مردم مختل شده است.

او ادامه داد: این وضعیت در نتیجه گرد و خاک و رطوبت است که باعث شد گرد و خاک تبدیل به گل شده و اتصال تمام نیروگاه‌های برق قطع شود و از مدار خارج شود. بار قبل که این مسأله اتفاق افتاد ما از مسئولین خواستیم برنامه‌ای بچیند که این مشکل ایجاد نشود اما متأسفانه با کم‌توجهی مسئولین مرکز نشین مواجه هستیم.

نماینده اهواز تأکید کرد: چرا تأسیسات برق را شست‌وشو ندادند و اقداماتی انجام ندادند که این اتفاق تکرار نشود. متأسفانه امکانات بسیار ضعیف و توجه بسیار کم است.

کاظم نسب با اشاره به نقش استان خوزستان در تأمین بودجه کشور، تأکید کرد: باید بیش از این به استان خوزستان توجه شود، این مسأله اثر روحی و تنفسی بر مردم دارد. مردمی که نه در منزلشان آب هست و نه برق؛ بانک‌ها و مدارس نیز تعطیل است و این مسأله اثر مستقیمی بر مردم دارد. نشست ستاد مبارزه با بحران باید تشکیل شود و کابینه در خوزستان تشکیل جلسه دهد تا از نزدیک شاهد اوضاع باشد.نماینده اهواز در پایان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع وزیر نیرو به خوزستان، گفت: درخواست ما از وزیر تعویض برخی از مدیران استانی است که باید به این مسأله توجه شود.

بر اثر بروز گرد و غبار شدید در خوزستان و رطوبت بسیار بالای این استان، هم‌اکنون برق حدود ۹۰ درصد مشترکان در ۱۱ شهر استان خوزستان همچون خرمشهر، آبادان، شادگان و اهواز قطع شده است.به دنبال قطع برق از ساعت ۴ بامداد امروز و خارج شدن پمپ‌های آب تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌های تامین آب شرب، آب‌رسانی در شهرهای خوزستان نیز دچار اخلال شده و هم اکنون آب در شهرهای بزرگ استان قطع است.

به دلیل گستردگی حادثه و تکرار این حادثه در چند هفته اخیر، “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو با همراهی معاونان و مدیران‌عامل توانیر و آبفای کشور بخش آب و برق این وزارتخانه برای رصد و اقدام فوری برای کنترل این بحران عازم استان خوزستان شده است.اقتصادآنلاین

برچسب ها

نظرات شما