ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۱:۱۰
ناحیه منو


بررسی وضعیت بازار حبوبات

به گزارش حساب من قیمت اقلام مختلف حبوبات که از کالاهای اساسی و پرمصرف خانوارها محسوب می‌شوند در مقایسه با ماه‌های گذشته تغییر چندانی نداشته و با ثبات نسبی همراه بوده است. در میان انواع ...

به گزارش حساب من قیمت اقلام مختلف حبوبات که از کالاهای اساسی و پرمصرف خانوارها محسوب می‌شوند در مقایسه با ماه‌های گذشته تغییر چندانی نداشته و با ثبات نسبی همراه بوده است. در میان انواع حبوبات، لپه جزو ارزان‌ترین و لوبیا چشم بلبلی از گران‌ترین این محصولات به حساب می‌آیند.

به عنوان نمونه در بین انواع لوبیا‌، لوبیا چشم بلبلی که هر کیلوگرم آن ۵۷۰۰ تومان است، گران‌ترین نوع لوبیاست. همچنین هر کیلوگرم لوبیا قرمز ۴۳۰۰ تومان، لوبیا سفید ۴۷۰۰ تومان و لوبیا چیتی ۵۰۰۰ تومان در مغاز‌های سطح شهر عرضه می‌شود.

در بین سایر اقلام حبوبات هر کیلوگرم عدس ۵۵۰۰ تومان، ماش ۵۰۰۰ تومان، لپه ۳۰۰۰ تومان و نخود ۳۵۰۰ تومان در بازار مصرف فروخته می شود.

همچنین در میان محصولات خشکباری که قیمت‌هایشان عموما از حبوبات گران‌تر است و البته از مصارف خاص برخوردارند، زرشک، لیمو عمانی، زنجبیل، خاکشیر و تخمه هندوانه از گران‌ترین اقلام این دسته از محصولات غذایی محسوب می‌شوند و گندم و جو پوست کنده از ارزان‌ترین اقلام در این بازار است.

به عنوان نمونه هر کیلوگرم سویا ۶۰۰۰ تومان، زرشک درجه یک ۲۲ هزار تومان، کنجد ۱۵ هزار تومان، لیمو عمانی ۱۵ هزار تومان و تخمه هندوانه ۱۸ هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین هر کیلوگرم زنجبیل ۲۱ هزار تومان، تخم شربتی ۱۸ هزار تومان، ذرت ۷۰۰۰ تومان، کشمش ۱۱ هزار تومان و گندم پوست کنده ۱۶۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر و خشکبار فروشی‌ها عرضه می‌شود.

به گفته فروشندگان، در بین انواع حبوبات، لوبیا قرمز و عدس از بیشترین مصرف برخوردارند و در بین انواع خشکبار نیز لیمو عمانی، زرشک، کشمش و ذرت بالاترین تقاضای خرید را دارند.

همچنین در بین اقلامی از خشکبار که مصرف‌شان محدودتر است سویا، خاکشیر، کنجد و تخم شربتی از محصولاتی هستند که مشتریان خاص خود را دارند.

 

 

انواع حبوبات و خشکبار(هرکیلوگرم)متوسط قیمت
لوبیا قرمز۴۳۰۰ تومان
لوبیا سفید۴۷۰۰ تومان
لوبیا چشم بلبلی۵۷۰۰ تومان
عدس۵۵۰۰ تومان
لپه۳۰۰۰ تومان
لیمو عمانی۱۵ هزار تومان
نخود۳۵۰۰ تومان
سویا۶۰۰۰ تومان
جو پوست کنده۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان
زرشک۲۲ هزار تومان
خاکشیر۱۸ هزار تومان
ماش۵ هزار تومان
ذرت۷۰۰۰ تومان
مویز۱۷ هزار تومان
کنجد۱۵ هزار تومان
زنجبیل۲۱ هزار تومان
تخمه هندوانه۱۸ هزار تومان
کشمش۱۱ هزار تومان
آرد نخودچی۸۵۰۰ تومان
تخم شربتی۱۶۰۰ تومان
گندم پوست کنده۱۶۰۰ تومان

برچسب ها

نظرات شما