ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۲۲
ناحیه منو


برگزاری رویداد هم نت برای کارآفرینان روستایی

به گزارش اخبار مالی و اقتصادی وبسایت حساب من معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد هم نت روستا، رویدادی سه مرحله ای شامل شناسایی ظرفیت های مناطق روستایی، جلب مشارکت و توانمندسازی روستائیان، پیش ...

به گزارش اخبار مالی و اقتصادی وبسایت حساب من معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد هم نت روستا، رویدادی سه مرحله ای شامل شناسایی ظرفیت های مناطق روستایی، جلب مشارکت و توانمندسازی روستائیان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت ها، ایده پردازی، آموزش، کار تیمی) به منظور شکل گیری هسته های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارایه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیرنظر سرمایه گذاران و تسهیل گران روستایی است.
این رویداد به منظور عملیاتی کردن طرح های اجرایی با تأیید دهیاری ها و مشارکت روستائیان برگزار می شود.

برگزاری رویداد هم نت برای کارآفرینان روستایی
شقایق حق جوی جوانمرد رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در مورد رویداد کارآفرینی هم نت روستا گفت: این رویداد امکان آشنایی با فرصت ها، شناسایی چالش های کارآفرینی در روستا و بهره مندی از ظرفیت های موجود با مشارکت روستائیان را فراهم می کند.
وی افزود: در حال حاضر تیم های شناسایی در حال بازدید از مناطق از پیش تعیین شده هستند و با توجه به شرایط اقلیم هر منطقه و بر اساس پیش زمینه فعالیت های مردم، مسائلی را که برای حل آن مردم روستا نیاز به کمک نخبگان دارند، مشخص خواهند کرد.
حق جوی جوانمرد ادامه داد: در رویداد کارآفرینی هم نت روستا پس از طی یک رویداد چند روزه فرصت ها و چالش های مناطق به منظور ایده پردازی و توسعه ایده حول فرصت های مطرح همراه با آموزش ، مشاوره، تطبیق و امکان پذیری اجرای ایده با مدل های توسعه منطقه تشکیل می شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به اینکه نحوه تعامل با روستاییان بوم منطقه و شکل گیری هسته های کارآفرینی در این اقدام تعیین می‎شود، تصریح کرد: در گام بعد تیم های هم نت (تیم هایی که امکان ادامه فعالیت و شاخص های حداقلی برای انجام یک فعالیت کارآفرینانه را دارا باشند) با یک برنامه عملیاتی مدون به منظور اجرای طرح خود با مشارکت اهالی در منطقه موردنظر حضور یافته و به روند رشد کسب و کار نوپای به وجود آمده با حمایت سرمایه گذاران و یا تسهیل گران روستا کمک می کنند.
به گفته حق جوی جوانمرد، از آنجایی که تبدیل کردن یک ایده به محصول یا راه حل، به طیف گسترده ای از قابلیت ها و مهارت های مختلف نیاز دارد، شرکت کنندگان در پنل های آموزشی، توسط جمعی از اساتید درجه یک داخل و خارج کشور، مفاهیم و اصول تئوریک و ابزارهای لازم برای راه اندازی یک کسب و کار موفق را آموزش می بینند.
وی با بیان اینکه رویداد کارآفرینی هم­نت روستا با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و در راستای فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و کمک به ایجاد کسب و کارهای نوین برگزار می شود، افزود: مهلت ثبت نام، نوآوری باز و جلب مشارکت نهادهای متولی و همکار از ۲۵ اسفند ماه جاری تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۵ تعیین شده است.

برچسب ها

نظرات شما