ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۳:۴۱
ناحیه منو


برگزاری همایش فکری بر ای ساخت بزرگترین پارک علمی کشور

برگزاری همایش فکری بر ای ساخت بزرگترین پارک علمی کشور نخستین رویداد ایده‌پردازی برای احداث بزرگ‌ترین پارک علمی کشور آبان‌ماه امسال در پارک فناوری پردیس و با حمایت پارک علمی فن‌آموز برگزار می‌شود. پارک علمی، محلی ...

برگزاری همایش فکری بر ای ساخت بزرگترین پارک علمی کشور

نخستین رویداد ایده‌پردازی برای احداث بزرگ‌ترین پارک علمی کشور آبان‌ماه امسال در پارک فناوری پردیس و با حمایت پارک علمی فن‌آموز برگزار می‌شود. پارک علمی، محلی برای آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با پدیده‌های علمی در شاخه‌های مختلف علوم است و در آن تیم‌های علمی دور هم جمع می‌شوند و با استفاده از امکانات فراهم‌شده فعالیت‌های علمی و آموزشی خود را پیش می‌برند.
«دانشباز» عنوان رویدادی است که قرار است در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۲۰ آبان‌ماه درباره چگونگی احداث بزرگ‌ترین پارک علمی کشور برگزار شود. در این رویداد شرکت‌کنندگان می‌بایست با بهره‌گیری از کارگاه‌های‌ آموزشی، راهنمایی‌های مربیان و با تاکید بر فعالیت تیمی در یک اتمسفر رقابتی، به طراحی راه‌حل‌های خلاقانه و البته گوناگون بپردازند. دانشبازی یعنی ارائه ایده‌هایی از جنس بازی، سناریو، معماری، طراحی خدمات یا هر ایده‌ای که دستگاه‌های موجود در پارک علمی فن‌آموز را به شکل جذاب‌تری به مخاطبانش عرضه کند.  در روز اول از این رویداد سه‌روزه کارگاهی تحت عنوان کارگاه خلاقیت برگزار می‌شود و در ضمن آن فرایند تیم‌سازی نیز صورت می‌پذیرد. همچنین بازدید از پارک علمی فن‌آموز از دیگر برنامه‌های روز اول این رویداد است.
روز دوم کارگاه‌های آموزشی «ایده‌کاوی» و «گیمیفیکیشن» برگزار می‌شود و تیم‌های شرکت‌کننده در این راستا به فعالیت‌های تیمی خود می‌پردازند. پس از برگزاری روزهای اول و دوم، تیم‌ها به مدت یک هفته به فعالیت تیمی در خصوص طراحی راه‌حل برای چالش‌های مورد نظر رویداد می‌پردازند و یک هفته فعالیت تیمی آزادانه را تجربه می‌کنند. پس از گذشت یک هفته، در روز سوم این رویداد تیم‌ها حضور پیدا می‌کنند و برای نخستین بار ایده‌ها و طرح‌های خود را به مربیان رویداد ارائه می‌دهند. در این مرحله داوران تعداد محدودی از ایده‌ها را انتخاب می‌کنند و پس از آن تیم‌های انتخاب‌شده ایده‌های خود را به داوران عرضه می‌کنند. در نهایت داوران ایده‌های برگزیده را انتخاب می‌کنند و از آنها تقدیر می‌شود و به آنها جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.
شرکت‌کنندگان در این رویداد ایده‌پردازی از تجربه فرصتی برای کار تیمی و حل مسائل و چالش‌های واقعی یک صنعت برخوردار می‌شوند و با مربیان و افراد باتجربه در این زمینه طی مدت‌زمان رویداد آشنا می‌شوند. حضور در اکوسیستم کارآفرینی پارک فناوری پردیس نیز یکی از امتیازات ویژه این رویداد محسوب می‌شود.

برچسب ها

نظرات شما