ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۰:۰۸
ناحیه منو


بهبود تولید طلا در ایران

به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من كرباسيان، معاون وزير صنعت و مديرعامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) می گوید:از نظر توليد سالانه طلا، چين-استراليا-روسيه-آمريكا-پرو رتبه‌هاي اول تا پنجم در ...

به گزارش اخبار مالی اقتصادی حساب من کرباسیان، معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می گوید:از نظر تولید سالانه طلا، چین-استرالیا-روسیه-آمریکا-پرو رتبه‌های اول تا پنجم در دنیا هستند. در ناحیه خاورمیانه، ترکیه سالانه ٣١ تن طلا، مصر ١٢ تن و عربستان پنج تن طلا تولید می‌کند و ایران با تولید سه تن طلا مشابه تاجیکستان در رتبه آخر است.

به گفته وی در تولید طلا، چین با تولید ۴۶٢ تن نخست آسیاست و بعد از آن اندونزی با ٩٠تن، فیلیپین با ۴٠تن، مغولستان با ٣٢ تن، ترکیه ٣١تن، ژاپن با هفت تن در رتبه‌های بعدی هستند تا نوبت به ایران و عربستان می‌رسد که به ترتیب با سه و پنج تن در سال در رتبه‌های بعدی هستند.
کربسیان اظهار داشت: از نظر تعداد نواحی دارای طلا هم در آسیا طبق اعلام‌های جهانی ۶٩١ ناحیه، کشورهای cis ۴٢٣ ناحیه، آفریقا ۵٩٣ ناحیه، آمریکای شمالی ۴٧٣ناحیه، اقیانوسیه ٣۵٠ناحیه، اروپا١٨ناحیه و آمریکای جنوبی با ۵۴١ ناحیه طلا در جهان ثبت شده‌اند.

او درباره دیپلماسی در حوزه صنایع معدنی نیز گفت: خوشبختانه در حوزه معدن و صنایع معدنی این بخش خیلی پیشرفته‌تر از خودرویی‌هاست، خودرویی‌ها کمی عقب مانده ترند. معدنی‌ها و صنایع معدنی این را داشتیم در سال‌های گذشته این امر را در قراردادها در نظر می‌گرفتیم.

کرباسیان تصریح کرد: در بخش طراحی و مهندسی شرکت‌های زیادی را داریم که با خارجی‌ها کار می‌کنند و حتی شرکت‌هایی را داریم که خودشان رهبر شرکت‌های خارجی هستند. باید بپذیریم انتقال تکنولوژی و به روز شدن یکی از مباحث مهم است. باید بپذیریم در بخش معدن، فناوری، انتقال تکنولوژی و سوخت و محیط‌زیست عقب‌ماندگی تاریخی با دنیا داریم که در تمام قراردادها در نظر گرفتیم. رییس ایمیدرو یادآور شد: همه فکر می‌کنند در حوزه تحریم ما از مسائل مالی مشکل داشتیم این در حالی است که باید بپذیریم در حوزه انتقال تکنولوژی و استفاده از فناوری روز دنیا مشکل داشتیم ما باید بپذیریم که در سال‌های گذشته در بحث انتقال تکنولوژی، صرفه‌جویی انرژی و حفظ محیط‌زیست در بخش‌های مختلف فولاد، مس و… عقب‌ماندگی‌هایی داشتیم و باید در قراردادهای جدید این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. یکی از خبرهای خوش این است که در بخش فولاد با مذاکراتی که انجام شد چندین شرکت خارجی کارگاه ساخت ماشین‌آلات‌شان را به ایران آورده‌اند که بسیار مهم است و این سیاستی است که ما زودتر از خودروسازان شروع کردیم و حتی در دوران تحریم به آن توجه کردیم.

برچسب ها

نظرات شما