ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۱۵
ناحیه منو


بورس در انتظار نتایج توافق هسته ای

به گزارش حساب من بورس تهران در معاملات امروز خود از شوک ناشی از گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها اندکی خارج شد و توانست وضعیت بهتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کند به طوری که ...

به گزارش حساب من بورس تهران در معاملات امروز خود از شوک ناشی از گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها اندکی خارج شد و توانست وضعیت بهتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کند به طوری که در معاملات امروز شاخص بورس تهران روند رو به رشدی داشت و به کانال ۶۳ هزار واحدی نزدیک شد.

به این ترتیب بورس تهران که بعد از انتشار گزارش ۶ ماهه و تعدیل‌های منفی با روند نزولی مواجه شده بود، از دیروز و به خصوص امروز از شوک ناشی از گزارش های ۶ ماهه خارج شد و اندکی خود را تعدیل داد؛ بر این اساس در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه ۱۱۹ واحد رشد کرد و در کانال ۶۲ هزار و ۹۲۳ واحد متوقف شد.

در معاملات امروز اکثر شرکتها روند مثبتی به خود گرفتند و شرکتهای غدیر، بانک ملت، پالایشگاه بندرعباس، بانک صادرات، بیمه البرز، بانک سینا و بانک تجارت بیشترین تاثیر را در رشد شاخص گذاشتند و در مقابل سیمان قائن، گروه مپنا، فولاد خوزستان، چادرملو، تاپیکو و نفت و گاز پارسیان از شرکتهایی بودند که نگذاشتند تا شاخص بورس رشد بیشتری را تجربه کند.

امروز همچنین با بهبود نسبی طرف تقاضا شرکتهای پلی اکریل، قند قزوین و تامین ماسه ریخته گری از تقاضای خرید برخوردار شدند و در مقابل تولیدی گرانیت بهسرام، قند شرین خراسان و سیمان اصفهان بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

روند مثبت بورس تهران در حالی امروز به ثبت رسید که بی رمقی و رکود حاکم در بازار سرمایه موجب شد تا همچنان انگیزه کافی برای داد و ستد سهم وجود نداشته باشد که حجم و ارزش معاملات این روند را به خوبی نشان می‌دهد به طوری که امروز حجم و ارزش معاملات افت کرد و در مجموع ۲۳۶ میلیون سهم به ارزش ۴۸ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش معاملات در سطح ۲۷۱ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

برچسب ها

نظرات شما