ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ ، ساعت : ۱۶:۳۶
ناحیه منو


بورس کالاهای ایران

 بورس کالاهای ایران طی هفته منتهی به 6 شهریور 93، 401 هزار تن انواع کالا به ارزش 832 میلیارد تومان بدون احتساب معاملات مچینگ مورد دادوستد قرار گرفته است. در مقایسه با هفته قبل، ...

 بورس کالاهای ایران طی هفته منتهی به ۶ شهریور ۹۳، ۴۰۱ هزار تن انواع کالا به ارزش ۸۳۲ میلیارد تومان بدون احتساب معاملات مچینگ مورد دادوستد قرار گرفته است. در مقایسه با هفته قبل، حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۲۰ و ۷ درصد کاهش یافته اند. فولاد خوزستان بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرده و به همراه فولاد مبارکه اصفهان بیش از یک چهارم ارزش کل معاملات را تشکیل داده است.

فولاد خوزستان در حدود ۳۸ هزار تن شمش بلوم SP5 به قیمت هر کیلو ۱۵۵۵ تومان به فروش رسانده است. قیمت این محصول از ابتدای سال جاری ۳ درصد رشد داشته اما در حال حاضر از مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کمتر است. این محصول در حدود دو سوم فروش شرکت را تشکیل می دهد.  ۳۷ هزار تن تختال C این شرکت نیز به قیمت هر کیلو ۱۵۰۲ تومان به فروش رسیده است. قیمت این محصول نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۱ درصد افت داشته است. این محصول بیش از یک چهارم فروش شرکت را تشکیل می دهد.

فولاد مبارکه اصفهان بیش از ۵۵ هزار تن انواع ورق گرم، سرد و پوشش دار به فروش رسانده است که در حدود نیمی از ارزش آن مربوط به دادوستد ورق گرم B می باشد. قیمت هر کیلو از این ورق در سال گذشته، ۱۶۰۸ تومان ثابت بوده اما از ابتدای سال جاری با ۴ درصد رشد به ۱۶۷۰ تومان رسیده است. پس از آن، ورق گرم C بیشترین فروش شرکت را شامل می شود. هر کیلو از این ورق ۱۷۰۷ تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۵ درصد بالاتر است. محصولات گرم بیش از دو سوم فروش شرکت را تشکیل می دهند.

ملی صنایع مس ایران ۲۲۲۰ تن کاتد و ۱۱۴۰ تن مفتول مس به قیمت های به ترتیب ۲۱۰۳۶ و ۲۱۷۰۰ تومان/کیلو به فروش رسانده است. قیمت این محصولات در مقایسه با هفته قبل افت ناچیز ۰.۱ درصدی داشته و به کمترین قیمت خود در دو ماه اخیر رسیده اند. قیمت مس در بورس فلزات لندن طی هفته ۱.۵ درصد کاهش یافته و به زیر ۷۰۰۰ دلار/تن رسیده است.

آلومینیوم ایران (ایرالکو) ۱۰۰۰ تن شمش ۱۰۰۰ پوندی خلوص ۹۹.۷ درصد را به قیمت هر کیلو ۷۸۴۲ تومان به فروش رسانده که ۱۲ درصد نسبت به قیمت پایه و ۳ درصد نسبت به معامله قبلی افزایش یافته است. عرضه این محصول در دو ماه نخست تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد بیشتر شده اما برای ایجاد تعادل در بازار کافی نبوده است.

تقاضا برای محصولات شیمیایی ۲۰ درصد افزایش یافته در حالی که این تالار هفته گذشته شاهد افت تقاضا بوده است. با این حال با افزایش عرضه ها کماکان تعادل نسبی در تالار پتروشیمی برقرار می باشد. در میان عرضه کنندگان محصولات شیمیایی پتروشیمی مارون بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است.

در بازار آتی سکه، قیمت قراردادهای دی و اسفند کاهش یافته اما قرارداد شهریورماه با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به هفته قبل در ۹۵۰ هزار تومان بسته شده است. قرارداد آبان در قیمت ۹۷۲ هزار تومان بدون تغییر است. بهای جهانی طلا نسبت به هفته قبل تقریبا ثابت بوده اما دلار ۱.۳ درصد در مقابل ریال تقویت شده است. ارزش معاملات آتی سکه به ۱۴۴ میلیارد تومان رسیده که رشد ۲۲ درصدی نسبت به هفته قبل را نشان می دهد. این اولین بار طی پنج هفته اخیر می باشد که ارزش معاملات افزایش می یابد اگرچه ارزش معاملات در حدود یک چهارم مدت مشابه سال قبل می باشد.

 

برچسب ها

نظرات شما