ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۵:۳۵
ناحیه منو


تئوری های برتر اقتصادی

تئوری های برتر اقتصادی امروزه اقتصاد یک علم است که دانش آموختگان آن با بهره گیری از روش های گوناگون در پی گشایش راه هایی برای ترقی نظام مالی شرکتی که در آن مشغول به فعالیت ...

تئوری های برتر اقتصادی

امروزه اقتصاد یک علم است که دانش آموختگان آن با بهره گیری از روش های گوناگون در پی گشایش راه هایی برای ترقی نظام مالی شرکتی که در آن مشغول به فعالیت هستند وحتی پیشرفت مالی کل کشور می باشند .

علم اقتصاد نیز مانند سایر علوم تجربی شامل نظریات و تئوری های متعددی می شود . در ادامه برخی از جدیدترین تئوری های برتر اقتصادی را با هم بررسی خواهیم نمود .

 

  • اقتصاد بازار ،کارآترین نظام اقتصادی است .

تئوری کارآیی بازار را آدام اسمیت در قرن هجدهم میلادی مطرح نمود و هم اکنون نیز مورد پذیرش اقتصاددانان است . کارآیی وقدرت ساز و کارهای بازارها به قدری زیاد است که می تواند حتی بهتر از دولت ها ، بحران های پیش روی جوامع ، نظیر پایان پذیرفتن منابع طبیعی را مدیریت کنند .

 

  • تجارت آزاد به توسعه اقتصادی کمک می کند .

تمامی اقتصاد دانان بر این امر که هیچ کشوری از طریق خود کفا شدن به ثروت نرسیده است توافق دارند . این حقیقت زمانی آشکار شد که اسکاتلند از طریق تجارت آزاد موفق به کسب درآمد و ثروت شد . کشورهای غنی و ثروتمند از راه تجارت آزاد ثروتمندتر شده و کشورهای فقیر با کمک تجارت آزاد قادر به کسب سود و افزایش ثروت کشور خواهند شد .

 

  • بهترین معیار یک اقتصاد مناسب ، رشد اقتصادی است .

رشد اقتصادی یعنی افزایش تولیدات خالص داخلی یک کشور در یک بازه زمانی مشخص . در علم اقتصاد میان رشد بلند مدت و کوتاه مدت اقتصادی نیز تفاوت وجود دارد . اگرچه دولت ها راهکارها محدودی برای افزایش رشد اقتصادی بلند مدت دارند ، اما رشد اقتصادی بلند مدت به دلیل آنکه در بسیاری مواقع به دلیل افزایش استفاده از تکنولوژی است ، می تواند سبب مولد شدن هرچه بیشتر نیروی کار گردد .

 

 

 

 

 

برچسب ها

نظرات شما