ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : پنجشنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۲۷
ناحیه منو


تاثیر کاهش ساعت کاری در آمریکا

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من از تاثیر کاهش ساعت کاری در آمریکا بنا بر گفته وزارت کار آمریکا متوسط ساعت کاری کارمندان در ماه آوریل گذشته به ۳۴.۵ ساعت کاهش یافته است. این میزان ...

به گزارش وبسایت اقتصادی حساب من از تاثیر کاهش ساعت کاری در آمریکا بنا بر گفته وزارت کار آمریکا متوسط ساعت کاری کارمندان در ماه آوریل گذشته به ۳۴.۵ ساعت کاهش یافته است. این میزان در ماه مارس پیش از آن نیز ثابت بوده است. در ماه مارس گذشته نرخ اشتغال در کمترین سطح خود از ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد به سر می‌برد. از ماه اکتبر سال گذشته میلادی تا ماه فوریه گذشته متوسط ساعت کاری هفتگی کارکنان بطور مداوم رشد کرده و قبل از شروع سیر نزولی خود حتی به بالاترین سطح خود در شش ماه گذشته نیز رسیده است.

به تعبیر کارشناسان بانک جی پی مورگان از آنجا که منظور از بهره‌وری میزان ساعت کار مفید کارکنان است یک هفته کاری کوتاه تر نشان از تلاش کارکنان برای جمع بندی سریعتر امورات و وظایف هفتگی خود دارد.بر اساس این تعبیر می‌توان گفت که بهره‌وری شغلی در حال افزایش است.

نیل دوتا مدیر بخش اقتصاد آمریکا در موسسه تحقیقات کلان رنسانس نیویورک این تعبیر را تایید می‌کند. وی معتقد است که این کاهش ساعت کاری به همراه افزایش نرخ اشتغال در کشور نشان از تلاش شرکت‌ها برای بهبود عملکرد دارد البته در عین حال به تعبیری دیگر این کاهش ساعت کاری می‌تواند نشان از کاهش تقاضا برای خدمات و تولیدات شرکت‌ها داشته باشد. عمر شریف کارشناس استراتژی فروش در شرکت سوسیته جنرال نیویورک معتقد است که شرکت‌ها معمولاً به منظور افزایش بهره‌وری دست به سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی از قبیل تجهیزات می‌زنند.

نرخ بهره‌وری در آمریکا در سه ماهه نخست سال به ۱.۹ درصد کاهش یافت. در ماه پایانی سال گذشته میلادی نیز این نرخ ۲.۱ درصد افت داشت. این بیشترین افت متوالی از سال ۱۹۹۳ میلادی به بعد است.

رشد بهره‌وری هیچگاه به معنای افزایش عملکرد کارکنان نیست بلکه شرکت‌ها در بسیاری از موارد تعدیل نیرو موفق به افزایش بهره‌وری می‌شوند.عدم افزایش میزان حداقل حقوق و دستمزد در آمریکا را می‌توان اقدامی به جا محسوب کرد.

برچسب ها

نظرات شما

    عبیری می گوید :

    ساعات کار در امریکا به معنی واقعی ومفید است یعنی کل زمان فعا لیت صرف انجام کارهای مفید می گردد واستراحت ونهار کارکنان جدا از کار مفید است پس در این صورت بازده کار همیشه مثبت است