ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۱۹:۲۸
ناحیه منو


تاسیس بانک روستایی برای حمایت از کشاورزان

رییس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی از تاسیس بانک روستایی برای حمایت از کشاورزان خبر داد و گفت: از طریق این بانک مایحتاج روستاییان فراهم و نیاز آنها برای تامین نقدینگی و بهبود بازار ...

رییس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی از تاسیس بانک روستایی برای حمایت از کشاورزان خبر داد و گفت: از طریق این بانک مایحتاج روستاییان فراهم و نیاز آنها برای تامین نقدینگی و بهبود بازار کشاورزی برطرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا رییسی‌نژاد امروز در نشستی خبری اظهار کرد: گرچه بانک کشاورزی طی سال‌های گذشته فعالیت خود علی‌رغم فراز‌ونشیب‌های فراوان با کشاورزان همراه بوده است اما این بانک به تنهایی نمی‌تواند از بخش کشاورزی حمایت کند و مطالبات کشاورزان را پاسخ دهد.

وی افزود: در این راستا با الگوبرداری از کشورهای پیشرفته‌ای مانند انگلستان و مالزی که بزرگ‌ترین بانک‌ کشورشان بانک روستایی آنهاست، در صددیم تا بانک روستایی را تاسیس کنیم و قوانین و دستورالعمل‌های آن را به گونه‌ای تدوین کنیم که کاملا در اختیار روستاییان و کشاورزان باشد.

رییس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی گفت: یکی‌دیگر از برنامه‌های این اتحادیه راه‌اندازی گلخانه ۲۰۰۰ هکتاری در خوزستان و کرمان است که با کمک جهاد کشاورزی، صندوق توسعه ملی و سرمایه‌گذاری خارجی در دستور کار قرار گرفته است.رییسی‌نژاد ادامه داد: این گلخانه می‌تواند ۲۰ هزار شغل در کشور ایجاد کند و بزرگ‌ترین گلخانه خاورمیانه است.

وی اظهار کرد: یکی‌دیگر از اقداماتی که در راستای خودکفایی در تولید بذر انجام داده‌ایم تولید بذر کلزاست که تا ۹۰ درصد از محل تولیدات داخلی استفاده می‌شود و تولید بذرهای شبدر، ذرت، گندم و سبزی و صیفی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته رییس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی براساس اصل ۴۴ از طریق فرابورس شرکت‌هایی خریداری شده‌اند تا بتوانند در راستای ایجاد اشتغال روستاییان و واگذاری سهام‌اش به آنها فعالیت کند.

رییسی‌نژاد همچنین در خصوص بحران آب نیز گفت: بحران آب و محدودیت منابع آبی کشور جزو مشکلات بزرگی است که باید به دغدغه ملی تبدیل شود گرچه در کشور در دقیقه ۹۰ به فکر حل این مشکل افتاده‌ایم، اما همه باید در مقابل بحران آب و حل آن احساس مسوولیت کنند و آن را جدی بگیرند.

برچسب ها

نظرات شما