ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۷:۱۷
ناحیه منو


تجربیات کارآموزان حسابداری

تجربیات کارآموزان حسابداریدر هر جایگاهی از فعالیت مالی، حسابداری، حسابرسی و تحصیلات تکمیلی قرار گرفته اید با انرژی و سرعت خیلی زیاد به سوی رتبه های بالاتر در حرکت باشید. دوستان همانطوریکه می دانید و ...

تجربیات کارآموزان حسابداری

در هر جایگاهی از فعالیت مالی، حسابداری، حسابرسی و تحصیلات تکمیلی قرار گرفته اید با انرژی و سرعت خیلی زیاد به سوی رتبه های بالاتر در حرکت باشید. دوستان همانطوریکه می دانید و یا تجربه کرده اید کارآموزی در برخی رشته ها کاربرد زیادی دارد که یکی از این رشته ها حسابداری است. حسابداری با دروس فهمی و مطالب فرار به علاوه قوانین و نکات مهم آن، نیازمند گذراندن دوره کارآموزی است. اما اولین و مهمترین قدم برای کسب تجربه عملی در حسابداری، انتخاب کانال می باشد. اینکه شما از چه راهی کسب تجربه کنید و اطلاعات جامع و کامل را با یادگیری عملی لینک نمایید. مهم برای همه افراد هماهنگ شدن اطلاعات و به روز بودن در نحوه اجرای آنهاست. شاید برخی از دانشجویان بتوانند با روش های دیگری کسب تجربه کنند ولی همه این راه ها و روش ها به نوعی در طبقه بندی کارآموزی قرار می گیرند .
دوره کارآموزی محدود به موسسات آموزشی نمی شود و ممکن است کار کردن در کنار حسابداران با تجربه به عنوان کمک حسابدار هم بتواند چرخ بالا بردن تجربیات را بچرخاند. بنابراین دوره کارآموزی دوره ای است که هر کسی موظف و ملزم به کسب تجربیات در راستای مطالعات مستحکم طول دوره تحصیل می باشد. نحوه ورود به این دوره ها و انتخاب نوع موسسه ویا شرکت برای افراد متفاوت خواهد بود. یعنی افرادی که قصد شرکت در این مراحل آموزشی را دارند به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول کسانی هستند که تحصیلات آنها دروس رشته حسابداری نبوده و در دیگر رشته ها فارغ التحصیل شده¬اند و دسته دوم فارغ التحصیلان رشته حسابداری هستند. انتخاب نوع آموزش این دو گروه با هم متفاوت است. ولی همه این افراد باید به یک سری نکات توجه داشته باشند تا بتوانند استفاده بهینه و کاربردی داشته باشند .
اول تجربه بی نام خریداری کنید
این یک از نکاتی است که تازه واردها خیلی باید مد نظر داشته باشند. ممکن است فردی در شهرستانی زندگی کند که حسابداران و موسسات با تجربه بالا در رشته حسابداری فعال هستند، این کاربر نباید خود را در گیر این موضوع کند که موسسه معتبر و یا شرکت حسابرسی جامعه حسابداران کجا هستند و یا مدرک فلان موسسه چگونه است؟ آیا اعتبار لازم را دارد؟ اولین قدم گرم کردن و تمرین کردن است، مهم نیست که در سالن ورزشی باشد و یا در کنار پارک، مهم این است که شما فضایی برای تمرین کردن پیدا کنید. اگر گواهینامه معتبر به شما نمی دهند ولی در قبال آن نکات و تکنیکیهای کاربردی را یاد می¬دهند می¬تواند شما را با مسائل اجرایی بازار کار آشنا کند. بعد از کسب تجربه مقدماتی حتی در یک شرکت خدماتی ساده و ورود به شغل حسابداری می توانید بجای ادامه دادن به صورت یکنواخت، نحوه شرکت در دوره های معتبر با گواهینامه معتبر را دنبال کنید .
دوم تغییر رویه ندهید
نکته مهم دیگری که باید توجه کنید این است که هر شرکت و یا موسسه آموزشی برای دوره کارآموزی خود یک روند مشخص و برنامه ریزی شده دارد. به عنوان مثال اکثر این دوره ها از آشنایی با ثبت در حسابداری شرکتهای خدماتی و بصورت دستی آغاز می شود. یک حسابدار در کنار یادگیری نرم افزار باید مهارت نوشتن دفاتر و ثبت سند بصورت دستی را به خوبی بلد باشد. پس متوقف کردن فرآیند دوره کارآموزی بجز ضرر چیز دیگری را برای کاربر و استفاده کننده نخواهد داشت. خوشبختانه با انجام مصاحبه و تعیین سطح برخی از موسسات، این مشکل مرتفع شده است. شما می توانید خودتان پیشنهاد تعیین سطح به موسسه و شرکت پذیرنده بدهید و با مشخص شدن سطح و دانش خود دوره کارآموزی را آغاز کنید .
قدر دوره کارآموزی را بدانید
متاسفانه برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته حسابداری قدر این دوره را نمی¬دانند و با معرفی دیگران و یا مرکز تحصیل به کارآموزی به جای کسب تجربه، خود را از نحوه اجرای کار دور می کنند و یا علاقه ای به کار نشان نمی دهند و تقریباً به عنوان اپراتور و یا کارپرداز دوره را به پایان رسانده و ساعات دوره کارآموزی را برای کسب نمره پر می¬کنند. ارزش دوره کارآموزی به قدری است که شما باید برای شرکت در این دوره ها هزینه زیادی متحمل شوید تا بتوانید از موقعیت کاری که پیش روی شما قرار می گیرد به خوبی بهره ببرید .
امیدوارم دوستانی که قصد انتخاب دوره کارآموزی را دارند با رعایت اولویت ها، و انتخاب هدف به خوبی در مسیر رسیدن به موفقیت و کسب درآمد بالا حرکت کنند.

برچسب ها

نظرات شما