ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۲۰:۲۷
ناحیه منو


تحلیل آینده طلا

به گزارش حساب از تحلیل آینده طلا من چین با افت شدید ارزش سهام در ماه های گذشته روبرو شده و بازار مسکن این کشور نیز در شرایط کنونی با مازاد عرضه روبرو است و ...

به گزارش حساب از تحلیل آینده طلا من چین با افت شدید ارزش سهام در ماه های گذشته روبرو شده و بازار مسکن این کشور نیز در شرایط کنونی با مازاد عرضه روبرو است و ارزش یوان نیز از سوی بانک مرکزی چین کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران چینی با شرایط کنونی چاره ای جز سرمایه گذاری در بازار طلا ندارند و اوضاع نابسامان بازار سهام و اقتصاد کلان موجب شده تا سرمایه گذاران چینی در شرایط فعلی نیز به خرید طلا ادامه دهند.
در حالی که قیمت طلا برای سومین سال متوالی با کاهش روبرو شده به نظر می رسد تقاضای طلا در بازار چین همچنان با افزایش نسبی مواجه خواهد شد. سرمایه گذاران چینی بر این باورند که قیمت طلا طی هفته های آینده به کمتر از سطح کنونی نخواهد رسید و با افزایش مجدد قیمت طلا می توانند ذخایر خود را فروخته و سود کسب کنند.
واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه سپتامبر به بالاترین سطح خود در ۱۹ ماه گذشته رسیده است. اقدام بانک مرکزی چین در ماه اوت در کاهش ارزش یوان در برابر دلار تاثیر زیادی بر این مساله داشته است.
گزارش سایت طلا حاکیست، آمارهای بانک مرکزی چین نشان می دهد که میزان ذخایر طلای این کشور از سال ۲۰۰۹ تا جولای امسال ۵۷ درصد رشد داشته است. شاخص سهام بورس شانگهای نیز نسبت به اوج خود در ماه ژوئن بیش از ۳۱ درصد کاهش داشته است.
چین قصد دارد با کاهش ارزش یوان قدرت رقابت صادراتی خود در بازارهای بین المللی را افزایش دهد. این اقدام با انتقاد شدید آمریکا و اروپا روبرو شده است.
انجمن طلای چین نیز اعلام کرد: تقاضای طلا در بازار چین در ۹ ماه نخست امسال با ۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۸۱۳ تن رسیده است. پیش بینی می شود تقاضای طلای چین برای کل سال ۲۰۱۵ میلادی به بیش از ۱۰۰۰ تن خواهد رسید.
واردات طلای چین از هنگ کنگ طی ماه سپتامبر با ۷۷ درصد رشد به بیش از ۹۶ تن رسیده است. موسسه مالی گلدمن ساش نیز پیش بینی کرده است که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند قیمت طلا را به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس کاهش دهد.

برچسب ها

نظرات شما