ناوبری
ناحیه لوگو

حساب من ، پایگاه تحلیل اقتصادی

www.hesabeman.ir

امروز : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ ، ساعت : ۰۶:۳۴
ناحیه منو


تحلیل قیمت طلا

به گزارش حساب من از تحلیل قیمت طلا انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا و چین تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا در پایان مبادلات روز چهارشنبه داشته است.بر اساس این گزارش قیمت هر ...

به گزارش حساب من از تحلیل قیمت طلا انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا و چین تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا در پایان مبادلات روز چهارشنبه داشته است.بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز پنج شنبه با ۰.۹ دلار کاهش نسبت به روز قبل به ۱۱۸۴ دلار رسیده است. قیمت طلا از شب گذشته تا کنون در محدوده ۱۱۸۱ تا ۱۱۸۶ دلار در نوسان بوده است.
قیمت طلا شب گذشته میانگین ۲۰۰ روز گذشته خود یعنی ۱۱۷۶ دلار در هر اونس را شکست و به اعتقاد تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس اکنون برای شکستن سطح مقاومتی ۱۲۰۰ دلاری تلاش خواهد کرد.تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که میزان خرده فروشی در این کشور طی ماه سپتامبر با کاهش ۰.۳ درصدی روبرو شده است. شاخص قیمت تولید کننده نیز در اقتصاد آمریکا در این مدت بیش از ۰.۵ درصد کاهش یافته است.
انتشار آمارهای مایوس کننده نسبت به وضعیت اقتصادی آمریکا موجب افت ارزش دلار شده و گمانه زنی ها نسبت به تاخیر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره تا پایان امسال را تقویت کرده است.
گروه بانکی ای ان زد استرالیا نیز اعلام کرد: آمارهای اقتصادی آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان امسال را کاهش داده است و این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا بوده است.
موسسه مالی سی ام ئی مارکتس نیز اعلام کرد: نظرسنجی نشان می دهد که تنها ۲ درصد فعالان اقتصادی و تحلیلگران بازارهای بین المللی معتقدند که فدرال رزرو در نشست اکتبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این رقم برای نشست دسامبر نیز به ۳۳ درصد رسیده است.شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز نسبت به چهارشنبه با ۰.۰۳ درصد کاهش روبرو شده و به کمتر از ۹۳.۹۴ واحد رسیده است.

برچسب ها

نظرات شما